İstanbul 2. Amatör Küme 8. Grup'ta mücadele eden Telsizspor 3. Hafta maçında Halkalıspor ile Merkezefendi Stadı'nda karşılaştı. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçı Zeytinburnu temsilcisi 2-0 kazanmasını bildi. 6. Dakikada Burak Aylanç'ın golüyle öne geçen Lacivert Beyazlı ekip ilerleyen dakikalarda bulduğu 2 net pozisyonu değerlendiremeyince ilk yarı 1-0 sona erdi.

İkinci yarı özellikle çok çekişmeli geçti... 20 dakika baskısını arttıran Halkalı girdiği pozisyonları değerlendiremedi. Ardından Telsizspor oyun olarak öne geçti ve 84. dakikada Hamit'in ara pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Muhammet Fındık durumu 2-0'a getirdi. Maç da böyle sona erdi.

Maç sonu değerlendirmede bulunan Başkan Turgay Kalyoncu "Sezon başı kendimize hedef belirledik ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arkadaşlık üst seviyede ve bu durum bizi mutlu ediyor. Bize böyle bir takım yaptıkları için Sportif Direktör Ömer Baygın, Teknik Sorumlu Sertan Kalyoncu ve Antrenör Erkan Sarıkoyun'a teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Yerel Futbol-Efkan Bucak