Konuk Topçular ikinci yarıda iyi bir mücadele ortaya koyup oyun disiplinini kaybetmemesine rağmen skoru değiştirecek golü bulamayınca ilk yarıda atılan goller maçın da skoru oldu. Skoru erken bulan Irmak da ikinci yarıda rölanti bir oyun ortaya koyarak kendini sıkmadı.

Maça iyi başlayan Irmak 23. dakikada Tayfun’un attığı golle 1-0 öne geçti. Hızını kesmeyen Zeytinburnu temsilcisi 33. dakikada Burak’la farkı ikiye çıkardı: 2-0. 38. dakikada sahneye çıkan Gurur da ev sahibi ekip adına ilk yarının skorunu belirledi: 3-0. İlk yarıda skoru bulan Irmak ikinci yarıda topu rakibine bırakarak kontrataklarla dördüncü golü bulmaya çalıştı. Oyunu geride kabul eden Irmak savunma ve ortasaha hatlarını yakın oynatarak oyun disiplinine sadık bir futbol ortaya koydu.
 
İkinci yarıda aynı zamanda kulüp başkanı olan Fatih Kulaksız’ın liderliğinde rakip kalede etkili olan Topçular üçüncü bölgeye kadar topu getirmesine rağmen son vuruşlarda istediği alanları ve pozisyonları bulamadı.  Fatih Kulaksız rakip defansla boğuşurken yarattığı boşluklardan takım arkadaşları yararlanamayınca pozisyonlar da olgunlaşmadan yarım kaldı. Buna rağmen ikinci yarıda etkili bir organizasyon ortaya koyan, 3-0 geride olmasına rağmen en azından farkı indirmek için önemli bir çaba ortaya koyan Topçular farklı yenilgiye rağmen gelecek haftalar için umut verdi.

Ortashaada özellikle savunma yönünde iyi bir direnç gösteren 17 yaşındaki Kaan Sözkesen de takımın en çok sivrilen ismi olarak dikkat çekti. Irmakspor da skoru erken bulmanın da verdiği rehavetle ikinci yarıda kontratak bir oyun ortaya koyarak farkı arttırmaya çalıştı. Bunda 3-0 geriye düşen Topçuların hatları ileri taşıması, geride bıraktığı alanlar da etkili oldu.
 
 Zaman zaman dördüncü golü de yaklaşan Irmakspor girdiği fırsatları değerlendiremeyince ilk yarıda atılan goller maçın da skoru oldu. Irmakspor’da savunma hattında Mustafa Ali, ortasahada da Tahsin takımın etkili isimleri olarak öne çıktı.  Maçın hakemi Tolga Akbaba ise kariyerinin en iyi maçlarından birini yönetti. 90 dakikayı mükemmel yöneten genç hakem maçtan sonra iki takım oyuncularının da tebriklerini kabul etti.

İstanbul Amatör- İskender KORDU