30 Mart Yerel Seçimlerinde Meclis Üyeliği listesinde istediği yeri almayan Şenol Gürel'e seçim sonrası Meclis Üyeliği hayaline kavuşamamış oldu. Son kalesi olan Merkezefendi spor Başkanlığı için kıyasıya bir mücadele veren Başkan Gürele bu kalesini de sessiz sedasız kaybederek Zeytinburnu siyaset ve spor arenasından silindiği kulislerde konuşulmaya başlandı.  Merkezefendi sporu kendi kalesi gibi gören Şenol Gürele yapılan olağanüstü Kongrede adeta hüsrana uğradı ve sandığa gömüldü.

Karşısına Başkan Yrd. ve Merkezefendi Mahallesi Muhtarı ve Eski Kulüp Başkanı Nejdet Baykan'ın destek verdiği Murat Oran çıktı. Yapılan oylamada Şenol Gürele 23 oy alırken Yeni Başkan Murat Oran 64 oy aldı. Yeniden Başkan olma hesapları yapan Şenol Gürele kongrede adeta hezimet yaşadı ve Yeni başkanın yarsı kadar dahi oy almadı.

Zeytinburnu Haber gazetesine kısa bir açıklama yapan yeni Başkan Murat Oran, Kongremiz başta Merkezefendi sporumuza, Merkezefendi Mahallemize ve Zeytinburnu'muza hayırlı olsun.  Bana güvenerek güçlü bir destek ile beni başkanlığa layık gören tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Merkezefendi sporun tarihine yakışır bir başka olmak için elimden geleni yapacağım dedi.

Merkenefendi spor eski kulüp Başkanı ve Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan Zeytinburnu Haber'e yaptığı açıklamada Merkezefendi spor bir kişinin, bir zümrenin veya herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi değildir. Merkezefendi spor şanlı tarihi ile Zeytinburnu'muzun en köklü takımlarından biridir. Bizim spor kulübümüzde son söz kongrede söylenir. Bugünde yine böyle olmuştur. Kulübümüz kendi siyasi emelleri uğruna arka bahçesi gibi kullananlara ve bugün üyelerimiz cevabını vermiştir. Geçmişte olduğu gibi bugünden sonrada Merkezefendi spor yeni görkemli tesisleri ile sadece spora ve sporculara hizmet etmeye devam edecektir dedi.

Yapılan bir önceki kongrede Şenol Gürele'nin listesinde yer alan ve Gürele'nin Kulübü bir siyasi partinin arka bahçesine çevirdiğini iddia ederek yönetimden ilk istifasın veren bugün yapılan olağanüstü kongrenin de, kendisinden sonraki diğer istifalarında fitilini ateşleyen İşadamı Fikret Oğus kongre sonrası temenniler bölümünde yaptığı konuşmada, Kazanan Merkezefendi spor olmuştur. Kulübümüz sadece bir kişiye ve bir zümrenin arka bahçesi değil bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Merkezefendi Halkının Kulübü olacaktır dedi.

Merkezefendi Eski Kulüp Başkanı Şenol Gürele haberimiz üzerine Bizlere ulaşarak şu açıklamayı yapmıştır. Murat Oran Benim kardeşimidr. Benim desteğimle Liste hazırlamış ve Kongrede beraber yarışmışızdır. Kendisi ipi önde göğüslemiştir. Bizlerden devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağından şüphem yoktur. CHP Üyesi bir arkadaşımada bayrağı devretmem beni ayrıca onurrlandırmıştır. Kongremiz Kulübümüze hayırlı osun. Kendisine ve yeni yönetimine başarılar diliyorum..

İŞTE MERKEZEFENDİ SPOR KULÜBÜNÜN YENİ YÖNETİMİ

BAŞKAN: Murat Oran, YÖNETİM KURULU: Mustafa Baykan, Murat Akkaya , Fikret Tuncer, Gürkan Canbazoğlu , İbrahim Uyanık, Canan Dönmez, Alaattin Yıldırım,, Ömer Palancı , Mengü Duyar , Oktay Dönmez , Necdet Baykan , Nedim Şentürk, Mustafa Müştekin, Murat Toka , Turhan Dönmez, İbrahim Pala , Raşit Pala

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL