Merkezefendi Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda,  bir gün önce gereken konsersus sağlandıktan sonra tek liste olarak seçime gitti ve Şenol GÜRELE başkanlığında yeni yönetim kurulu oluşturuldu.

Seçim önceleri haftalar ve gün içerisinde seçim ile ilgili olarak  birkaç  liste ile seçime gidileceği konusunda oluşan kaos, seçimin bir gün öncesinde yapılan ciddi görüşmeler sonucunda mutabakat sağlanarak. Çıkması muhtemel olan listeler tek liste haline getirildi.Merkezefendi Spor Tesisi lokalinde yapılan genel kurulda yeterli çoğunluk sağlandı. Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Adnan ŞENGÜLER, Divan Katip Üyelikleri’ne ise Osman ENÜR ve Üzeyir ALTIN seçildiler.

Gündem sıralamasına göre yoklama ve divan teşkili ardından Faaliyet, bilanço, denetleme ve tahmini bütçe raporları okundu. Okunan raporlar hakkında görüş bildiren olmadı ve raporlar oy birliği ile ibra edildi. Seçim maddesine geçildi ve seçimlere tek liste ile girildi. Yapılan oylamada Merkezefendi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Asil Listesi olarak bulunan Şenol GÜRELE, Alaattin PALA, Murat ORAN, Nedim ŞENTÜRK, Cemil VATANSEVER, Turgut ÖZTÜRK, Musa KORKMAZ, Fikret OĞUŞ, Mustafa MÜŞTEKİN, Turan DÖNMEV ve Mustafa BAYKAN, Yönetim Kurulu Yedek Liste olarak Abdurrahman RAMANLI, Av. Resmiye GÖÇ, Canan DÖNMEZ, Sevim İNAN, Melih ESKİKÖY, Zekeriya CANILI ve Selim YAMAN, Denetleme Kurulu Asil Üyelikler’e Aydın Pala, Fırat CANBAZOĞLU ve Ali KASAP, Denetleme Kurulu Yedek Üyelikler’e Talat SONBAHAR, Metin BALKAN ve Mustafa ŞENTÜRK, Disiplin Kurulu Asil Üyelikler’e Sadullah KORKMAZ, İbrahim PAKLA ve Burhan KARATAŞ, Disiplin Kurulu Yedek Üyelikler’e de Zekai PALA, Hadis ŞANGÜLER ve Hakan GÜLER seçildiler.

Dilek ve Temenniler bölümünde kulüp eski başkanı ve Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan söz alarak tüzük gereği üyelikleri düşenlerin genel kurul kararıyla üyeliklerinin kabulü yönünde sözlü önerge verdi. Genel Kurul Üyeleri oy birliği ile bu önergeyi oyladı. Eski başkanlardan Nedim ŞENTÜRK birlik ve beraberliğin esas olması gerekliğini belirterek son bakanları da yanına çağırdı ve Şenol GÜRELE, Nejdet BAYKAN, Nedim ŞENTÜRK ve Mesut KURTULUŞ el ele tutuşarak genel kurula birlik ve beraberlik içerisinde olunduğu mesajı verildi.

WWW.ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL