İlçemiz amatör spor kulüplerinden Zafer Spor ile Öz Trabzon Spor;  mücadele etmekte oldukları İstanbul 1. Amatör Ligi 4. Grup maçında şampiyonluğa etki edecek bir mücadele için Zeytinburnu Stadı’nda karşı karşıya geldiler. Öz Trabzon Spor tarafları kapalı tribün tarafını doldurmuştu. Birçok kişi de aileleriyle birlikte gelmişlerdi. İlçemiz amatör futbul takımları başkanları, yöneticileri de izleyiciler arasındaydı. Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet BAYKAN’da izleyiciler arasındaydı.

Her iki takında maçı kazanmak azmindeydi. Maçın başlama vuruşunu Öz Trabzon Spor yaptı. Zafer spor orta saha ağırlıklı bir tempo içerisinde görülse bile genelde sağ kanattan bitirici akınlarla sunuca gitmek için maça hayli hızlı başladı. Öz Trabzon Spor ise genelde ayağa ve isabetli kısa paslarla hızlı akınları keserek saha alan hakimiyetini ele almak istiyordu ve 20. dakikadan sonra maç temposu şablonunu oturtmuştu. Öz Trabzon’un galibiyetinde en büyük paylar ise stoper Serhat ve libero görünümündeki Yaşar idi. İlk yarı Öz Trabzon’un 2 – 0 galibiyeti ile sonuçlandı. İkinci yarıda ise Zafer Spor’un akılca sağ kanat oyunu adeta tükendi ve hücum ağırlığını orta saha ortasından kaleye doğru yönlendirdiler. Öz Trabzon ise hızlı adamlarını orta çizgi üzerinde tutup onları uzun paslarla rakip defans arkasına ve uzak yan kanatlara akın yapmalarını sağladılar. İkinci yarının 70. dakikasından itibaren kısır bir döngüye dönüşen maç pak da seyre zevk vermezken her iki takım oyuncularınında büyük bir kondüsyon düşüklüğü olduğunu gözlemledik. 90 dakika içerisinde Zafer Spor 5, Öz Trabzon Spor ise 4 korner atışı kullandılar ve bu atışlardan gol bulamadılar.

ÖZ TRABZON: Gökhan*** – Mehmet Ali**** – Erdal** – İrfan*** – Serhat ****– Kısmet *** – Hakan** ( Kerim** ) – Yaşar**** – Can** ( Furkan** ) –   Yavuz ** -  ( Kaptan )** Fatih ( Ahmet** )
Teknik Direktör:  Fevzi GÜNDOĞDU

ZAFER SPOR: Ceyhun*** – Rafet*** – Fadıl** – Ahmet*** – Fatih* – Kadir** ( Arda** ) – Doruk*** – Tahsin*** – Mertkan* ( İsmail Küpeli **) – ( Kaptan ) Yasin*** – Tolga**
Teknik Direktör:  Uğur KİREMİTÇİ

Sarı Kart : Hakan
Goller: Dk. 30. Serhat – Dk.43 Hakan

MAÇTAN DAKİKALAR ve  ENSTANTANELER

Dk 2 : Rafet,  Doruk’a derinlemesine bir pas attı. Doruk 2 futbolcuyu çalımlayarak kaleye plase bir vuruş yaptı. Kaleci Gökhan topu iki hamlede bloke edebildi.
Dk 5 :  Bu kez Ahmet’in çizgi üzerinden attığı uzun pası  Doruk yakaladı. İleri çıkan kaleci Gökhan’ın üzerinden aşırtma bir plase vuruş yaptı. Top üst ağlara takıldı.
Dk 6 : Mehmet Ali’nin frikik atışını İrfan bire bir durumunda auta gönderdi.
Dk 9 : Tolga, Doruk’a çaprazdan pas gönderdi. Doruk’un sert şutu kalecide kaldı.
Dk 13 : Doruk topla kaçarken topuk pası yaptı. Tahsin şutu üstten auta çıktı.
Dk 16 : Geri alandan ortalanan topu Hakan 40 metreden şutladı, top auta gitti.
Dk 24 : Erdal uzun bir orta ile topu kaleye gönderdi. Can topa dokunamadı.
Dk 25 : Tolga  kale önündeki arkadaşlarını es geçti ve şutladı. Top auta gitti.
Dk 29 :Ortalanan uzun pası Can yakaladı. Karşısına gelen Ahmet’i çalımladı. Dışa doğru kaçarak kale içine plase ile topu kaleye gönderdi. Hakan dokunmakta geç kaldı.
Dk 30 : Taç çizgisine yakın bir yerden Öz Trabzon kale paraleline faul atışı kullandı. 4 futbolcu aynı anda yükseldi. Stoper Serhat yükselerek kafayla topu ağlara bıraktı 1 – 0.
Dk 33 ; Öz Trabzon orta sahasından seken topu Doruk yakaladı, İrfanı çalımla geçti ve arka direğe doğru yarden sert bir pas attı. Tahsin topa yetişemedi.
Dk 37 : Yavuz sağ kanattan dripling yaptı. Çektiği sert şut yan ağlarda kaldı.
Dk 38 : Yaşar’ın gönderdiği uzun pası Yavuz yakaladı ve şutladı. Top auta gitti.
Dk 42 : Doruk topla sağ kanattan bindirme yaptı. Yasin’e al da at dercesine topu aktardı. Yasin kaleci Gökhan’ı üzerine çekerek sert bir şut attı. Top kaleci Gökhan’da kaldı.
Dk 43 : Öz  Trabzon sahasından atılan uzun pası Hakan yakaladı. Zafer spor yarı saha alanında kimse yoktu. Hakan tek başına giderek yerden plaseyle gölünü attı.  2 – 0
Dk 61 : Mehmet Ali’nin kale içine ortasına 4 kişi yükseldi. Serhat dokunamadı.
Dk 64 : Furkan rakip ceza sahasına girerken topuk pasıyla topu Hakan’a bıraktı. Hakan, Fadıl’ı çalımladı ve topu uzak direğe ortaladı. Yavuz şutladı, top direk yanından auta gitti.
Dk 70 :  Mehmet Ali yine taç çizgisinden ortaladı. Serhat topa kafa atmakta gecikti.
Dk 74 : Uzun kullanılan taç atışını İsmail yakından şutladı top kaleci Gökhan’da kaldı.
Maçın geri kalan bölümü ise  hayli yorulan her iki takımın oyuncuları arasında adeta kısır döngü şeklinde bir futbol oynandı. Sakatlanmalar da maçı hayli soğuttu. 90 dakika bitiminde 1. Amatör Ligi 4. Grupta şampiyonluğa bir adım daha yaklaşan Öz Trabzon Spor maçı 2 – 0 alarak sahadan galip ayrıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-MEHMET ALPAY