GÖRÜNÜTLER ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE 

Geceye Kalabalık Bir Protokol Katıldı- Arnavut’undan Rumelilisine, Doğulusundan Karadenizlisine birçok dernek, temsil ettikleri bölgenin gelenek, görenek, örf adet ve giyim-kuşamlarını sergileme imkanı bulduğu Yöresel Günlerde 9.Etkinliği düzenleyen Orduluların gecesine Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Temel Başalan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Demokrat Parti MKK Üyesi Süleyman Uluocak, Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, Has Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya, Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcıları, Mustafa Yiğit, Ali Faik Biçer, Av. Tamer Çetin, Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan, Telsiz Mahalle Muhtarı İmdat Toraman,Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat, İş Adamı Siyasetçi Ahmet Çelik, Huzurevi Derneği Başkanı Perihan Akgün, Ravi Kasap, Mesudiye Derne Başkanı Adem Uluocak, Perşembe Dernek Başkanı Hikmet Uslu, ZİAD Başkanı Ayhan Özsoy, STK Başkanları, Yöneticileri, ve Ordulular katıldı.

ÜNVER: BİZ ET İLE TIRNAK GİBİYİZ-BİZ BİRİZ

Gecenin Sunuculuğunu Adem Uluocak yaparken, Kürsüye ilk olarak Orduların Zeytinburnu’ndaki güçlü sesi Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver çıktı. Ünver konuşmasında gecenin yağmura denk gelmesinden dolayı katılımın çok yüksek olmadığını fakat hafta için olmasına rağmen kendilerini yalnız bırakmayan herkes teşekkür etti. Başkan Bahattin Ünver konuşmasına şöyle devam etti. Türkiye’de güzel şeyler oluyor. Başbakanımız Genele Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ortadoğu’yu ve Avrupa’yı baştanbaşa geziyor. İşte Türkiye’nin geldiği nokta. Nerden nereye bir dönem iç ve dış borçları ile anılan ülken Ak Parti iktidarı döneminden lider ülkeler arasına girdi. Birkaç Akşam önce v burada Mardinliler gecesi Kemençe genelde Karadeniz’e ait olarak bilinir. Fakat o gece burada Karadeniz Kemençesi ile Mardin kemençesi birlikte çaldı. İşte bir buyuz et ile tırnak gibiyiz. Ne yazık ki bazı hainler bu birliğime gölge düşürmek istiyor.. İnşallah ülkemiz bu terör belasından kurtulduğun daha iyi bir konuma gelecektir. İşte yöresel günleri n önemi buradan geliyor. Belediye Başkanımız murat Aydın’ı bu tür bir organizasyonu başlattığı ve 8 yıldır da devam ettirdiği için teşekkür ediyorum. Son iki ay içinde Ordumuzdan da iki şehit verdik. Onların nezdinde tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum dedi.

BAŞKAN AYDIN BİRLİKTE DÜNYANIN GÜZEL OLDUĞUNU VURGULADI

Zeytinburnu Belediye Başkanı murat Aydın, Yöresel Günlerin asıl amacının birlik ve beraberliği perçinleştirmek olduğunu söyledi. Başkan Aydın Dünyada tek başınıza olduğunuz düşünün dedi. Bütün nimetlerin etrafınızda olduğunu düşünün bu dünyanın tek başına bir değeri anlamı olur mu diye sordu. Belediye Başkanı Murat Aydın Dünyanın değerinin birlikte beraber dostça yaşamakla olduğuna vurgu yaptı. Belediye Başkanı Bu geceyi gerçekleştiren Tüm Ordu Derneklerine teşekkür etti.

YÖRE DANS OYUNLARI YÖRESEL GECELERE DAMGASINI VURDU

Yöresel Günler gerçekleştirildiği ilk günden bu güne kadar bizce en iyi gösteriyi gecelerde Yöre Dans oyunları yapı. Anadolu’nun bütün yörelerine ait değişik figürlerle sergiledikleri oyunlar geceye katılarını adeta büyüledi. Anadolu Ateşini aratmayan Yöre Dans oyunları, Yöresel gecelerde unutulmaz bir gece yaşattı.

ORDULULAR HORON VE KARŞILAMA İLE COŞTU

Ordulu sanatçı Yener Kayanın söylediği Türküler ile Ordulular bir hor bir karşılama oynadılar ve adeta Zeytinburnu Yöresel günlerde kurtlarını döktüler. İki yaşlı amcanın oynadığı Ordu yöresine ait karşılama ise protokolden büyük alkış aldıGece boyunca davul zurna ve kemençe eşliğinde horon oynandı. Yöresel sanatçılar Mehmet Ali Tuncer, Yener Kaya, Menderes Koç, Tuğba Koç, Cengiz Yurtseven, İstanbul Perşembeliler Folklor Ekibi sahne aldı.Eğlence gecenin geç saatlerine kadar devam etti. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER