Yurtseven yaptığı konuşma ile bir anda Meclisteki tansiyonu yükseltti. CHP Meclis Üyesi Şenol Yurtseven’in Belediye Meclisindeki o konuşması:

ŞENOL YURTSEVEN'İN KONUŞMASI ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLAYIN-İZLEYİN

''''Sokrates ve eşi bir türlü iyi geçinemezlermiş bir gün eşi Sokrates’e verip veriştirmiş ağzına geleni söylemiş bakmış kocası hiç tepki vermiyor. Bir kova suyu alıp başından aşağı boşaltmış..Sokrates gayet sakin. Bu kadar gök gürültüsünden sonra bir sağanak bekliyordum demiş.

SİZİN KADAR HİÇ BİR BELEDİYE BAŞKANI ŞANLI DEĞİL Dİ?

Sayın başkan şanslı hem Büyükşehir hemde Merkezi hükümet aynı partiden.

Daha önce gelen başkanlar aynı şansı sahip olmadı. Bazı şeyleri kıyaslarken objektif olmak lazım 12 Senenin 12.sinde de Büyükşehir aynı partide. Hükümette dokuz yıldır aynı partide. Peki Zeytinburnu’na yapılan yatırımlar aynı ölçüde mi?

ZEYTİNBURNU’NDA TRAFİK SORUNU VAR

Mesela trafik bütün yolları tek yöne çevirerek bu sorunları çözebileceğinizi mi sanıyordunuz. Adnan Şenses benzin istasyonundan Adliyeye çıkmak bir mesele. Yürüyerek bile daha çabuk çıkılıyor. Beştelsiz Camiinden kuran petrole kadar araç kuyrukları oluşuyor. Bu kadar imkan varken neden merkezi yerlere kavşak yapmıyorsunuz. Mesela bu zamana kadar Adliye meydanında trafiği yerin altına almalıydınız.

YOLLAR YAMA YAPA YAPA DİKİŞ TUTMAZ OLDU

Yollara döşediğiniz taşlar varya? Yama yapa yapa dikiş tutmaz oldu. Hadi ona razı alduk. Hiç olmasa taşın etrafını kumla doldurun da oynaşıp üzerinize su sıçratmasın. En az benim beş altı kez başıma geldi. Bir o kadarda şikayet aldım.

HANİ ZEYTİNBURNU’NUN ARKA SOKAKLARI PARİS’Dİ

6. Dönem meclisi açıldığı günlerde Sayın başkan kürsüye çıkıp şöyle bir konuşma yapmıştı . Zeytinburnu’nun arka sokakları Paris’in arka sokaklarından daha iyi daha modern diye bir anlık başkanın söylediğini gerçek sayalım peki bu yapılan sahildeki binaların isimlerinde Zeytinburnu’nun adı geçmiyor. Adamlar Yedikule sahilyolu, Bakırköy sahil yolu diye adres veriyor. Hadi onlar özel teşebbüs Kiptaş'a ne oluyor? Verdiği isme bakar mısınız?.Veliefendi sahil park evleri. Göğsünü gere gere Zeytinburnu, Sümer evleri demesi gerekmez mi sayın başkan. Demek ki bunların hiç biri başkanımız gibi düşünmüyor yani Zeytinburnu’nun arka sokaklarını Paris’in arka sokakları gibi görmüyorlar.

12 YILINI HARCADIN AMA BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIN

Kültür vadisiyle ilgili fazla bir şey söylemeyeceğim ama oralarda bir çok insanın canı yandı hatta üzüntüden kalp krizi geçirip ölen var. Netice de planlar hala askıda neticelenmedi bile peki her şeyi bittikten sonra oradaki çarşıları garajları yıksaydınız. O insanlar bu kadar zarar etmeseydi. Trilyonu aşan kira zararları var bu insanların neyse ben olayın önceliğine bakacağım.Deprem mi önceliğimiz kültür vadisi mi. Başkanımız 12 Senesini kültür vadisine harcadı. Ama ne yazık ki deprem konusunda bir arpa boyu yol kat edemez. Zeytinburnu’nu öncelikli dönüşüme aldırmış12.senedir bununla avunuyor ama realite öyle demiyor. Bir santim mesafe alınmadığı ortada.Sayın başkan her mahallede emsal durumu düşük adaları bulup onları müteahitlerle anlaştırsaydı. Her mahallede bir tane örnek site yaptırmayı düşünseydi bu işi şimdiye kadar çözerdi. Ama 12. seneye yazık oldu seneler boşa geçti.

AMATÖRLER ARASINDA ADALETSİZ DAĞITIM VAR

Amatör takımlarımızın saha problemleri devam ediyor siz iktidara geldiğinizde amatör kulüp sayımız 6 idi şimdi 16 ne yazık ki saha saygımız aynı kaldı 12 sene de bir futbol sahası yapamadınız. Malzeme yardımları Allah’a şükür düzeldi iki senedir kulüpler istediği malzemeyi alıyor. Yalnız orada bir hata yapıyoruz örneğin her kulübe 5 Bin liralık malzeme yardımı yapıyoruz. A kulübü 1.kategoride lige giriyor B kulübü 7.kategoride lige giriyor. İkisine de aynı miktarda yardım yapıyoruz. dolayısı ile daha çok gencimize hizmet eden kulübü cezalandırmış oluyoruz. Örnek vermek gerekirse 1. kategoride lige giren takım sporcu başına takriben 250 liralık yardım alırken 7.kategoride lige giren takım sporcu başına 35 Lira malzeme yardımı alıyor.Peki bunu nasıl çözeriz çok basit il futbol temsilciliğinden takımlarımızın kaç takımla lige katıldıklarını öğrenir toplam takım sayısını yapacağımız toplam ödül rakamı ile böler kategori başına göre kulüplere veririz. Böylece adaleti sağlarken aynı zamanda daha çok gencimizin spor yapmasını da teşvik etmiş oluyoruz. arkadaşlar tıpta önleyici hekimlik diye bir şey var.Ben faaliyet raporuna göre atarken başarı ödülü alan kulüplere baktım en azından yarıya yakını alamıyor bu ödülü peki o kulüplerimizi kaldırıp tüm kulüplerimizi nasıl teşvik edeceğiz. Bence bu ödül yönetmeliğini kaldırıp tüm kulüplerimize yardım yapalım.Bu sene afyonda yapılan denetim komisyonu eğitimci Sayıştayın aldığı karar doğrultusunda amatör spor kulüplerine para yardımı yapılabileceğini söyledi.Örneğin her spor kulübüne katıldığı her kategori için 2.bin lira yardım yapalım yardımı da şarta bağlayalım. Mesela yardım yaptığımız her kulübe en az iki tane diplomalı hoca ile çalışma şartı getirelim ki çocuklarımız daha bilinçli spor yapabilsinler. Sözlerimi toparlarken bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Adliye meydanında bir huzur evi vardı şu anda yıkıldı yıkılıp cevre düzenlemesi yapılınca oraya bir tabela astılar.

EROĞLUSPOR’UN ÖNÜNE DE BEN YIKTIM TABELASI ASACAK MISINIZ?

Ben o tabelayı okudum burası böyleydi böyle oldu ve yeni yapılan huzurevinin resmi yayınlıyor çok güzel yaşlılarımızı düşünmemiz. Peki ben başkan'a buradan sesleniyorum Eroğluspor’un binasının yerine de aynı tabelayı as resmi yoksa ben veririm burası da böyleydi bu şekilde yıktık diye Zeytinburnu halkı bunu görsün.Sözler tutulmasın diye verilmez söz veriyorsan tutacaksın. Siz 2010 yılı içerisinde daha iyisini daha güzelini yapacağım diye söz veren şunu bilmenizi isterim oradaki binayı Eroğluspor camiası çoluğunun çocuğunun rızkından keserek yaptı ve hesabını siyaseten soracağında emin olabilirsiniz. Ben dinlediğiniz için teşekkür eder saygılar sunarım''''

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER