9.30 - Yurtiçi ve yurtdışı piyasalardaki olumsuz gelişmeler en fazla borsayı vurdu. Endeks açılış seansına yüzde 7 düşüşle 39 bin 400 puan seviyesinden başladı. 

-Bankalararası piyasada dolar 1.2750 seviyesinde.  
10.00 - Borsada hafif toparlanma var ama endeks yüzde 6.66 eksi 39 bin 900 puanda.-Bono faizleri yüzde 17'den yüzde 18'e yükseldi
-Dolar hafif geriledi 1.2650-2735 YTL aralığında

Piyasalarda Dava Tedirginliği!

Uluslararası piyasalarda yangın devam ederken, cuma günü içeriden Ak Parti'nin kapatılması istemi ile ilgili gelen haber piyasalarda endişe yarattı.

Uluslararası piyasalarda yangın devam ederken, cuma günü içeriden Ak Parti'nin kapatılması istemi ile ilgili gelen haber piyasalarda endişe yarattı. Şimdi piyasalar merakla pazartesiyi bekliyor.

Global piyasalara uzun süredir ABD kaynaklı tedirginlikler hakim. ABD ekonomisinin resesyona (ekonomik küçülme) gireceğine ilişkin beklentiler piyasaların çivisini yerinden oynattı. Dolara dışarıda durmaksızın satış gelirken, dolardan kaçanlar euronun yeni zirvelere ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca düşük dolar, kendilerini enflasyona karşı korumak isteyen yatıırmcıların altın ve petrol gibi emtialara yönelmesine neden oluyor. Böylece altın fiyatları 1000 doları geçerken, petrol de arka arkaya rekorlar kırıyor.

Uluslararası piyasalarda hal böyle iken, cuma günü yatırım bankası Bear Stearns'ün nakit pozisyonlarının bozulduğunu duyurması ile duRum daha da kötüleşti. ABD borsaları gelen sert satışlarla sarsılırken, Dow Jones yüzde 1.6 değer yitirdi. Diğer finans kurumlarında da problem olabileceğine ilişkin kuşkular ve kötümser hava, ABD borsalarını son 1 yılın en düşük seviyesine indirdi.

Peki yarın piyasalarda neler yaşanır. Global olumsuz havanın yanında içeride de Ak Parti'nin kapatılması istemi piyasalara nasıl yansıyacak? Dolar fırlayacak mı, borsa çöker mi? Yeni bir kara pazartesi olur mu?