İİstanbul’un 39 ilçesinde pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen kampanya sürecinde ilçe merkezlerinde, semt pazarlarında, metro çıkışlarında kurulan stantlar ve devam eden bilgilendirme çalışmaları ile asgari ücretin en az 3100 lira olması gerektiği yönündeki öneri nedenleriyle birlikte vatandaşlara açıklandı. 

CHP Zeytinburnu ilçe yöneticileri ilçemizin bir çok noktasında 39 ilçede olduğu gibi asgari ücretin en az 3100 lira olması için hummalı bir çalışma yapıyor..

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da saha çalışmalarına katılarak vatandaşların sorunlarını dinledi. CHP İstanbul İl Örgütü’nün yaptığı çalışma, yurttaşlarından pahalılıktan ve ay sonunu getiremediklerinden şikayet ettiklerine dikkat çekerken CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu da ülke kaynaklarının eşit dağıtıldığında 83 milyona yeterli olacağının altını çizdi.

Salgın sürecinde işçinin yanı sıra esnafın ve işverenin de büyük ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını belirten Kaftancıoğlu, ‘’Biz CHP olarak Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi; işçinin, emekçinin asgari ücreti yettiği için değil ancak mevcut ekonomik gerçekler de göz önüne alındığında en az 3100 lira olması gerektiğini söylüyoruz. Salgın sürecinde esnafımız ve küçük işverenimiz de zor durumda. 

Bu sebeple asgari ücretin vergi yükü esnaf ve işverene yüklenmemeli. Vergi yükünü halkını ve esnafını düşünerek iktidar karşılasın ki; esnafımız da evini asgari ücretle geçindiren işçimiz de zor durumda kalmasın’’ şeklinde konuştu.