Basın toplantıları, Türkiye genelinde 81 il ve 922 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Zeytinburnu'nda yapılan basın toplantısında konuşan ilçe Başkanı Onur Dolar, İktidarın ise son18 yılda vatandaşa sadece acı reçete yazmakla meşgul olduğunu, Zeytinburnu'nun sorunlarını ise ne iktidar partisinin ne de ana muhalefet partisinin çözebileceğinin altını çizdi. 

'18 YILDIR VATANDAŞA SADECE ACI REÇETE YAZIYORLAR'

Acı reçeteyi beyan edenlerin aslında 18 yıldır yoksul halka sunduğunu belirten Dolar, "Metalleri eskimiş, boyaları dökülmüş, yöneticileri birbiri ile kavgalı iktidar partisinden vatandaşa hayali vaatler veriliyor. 7 uçakla Kıbrıs'a pikniğe giden, lüks Mercedeslerle cuma namazına konvoy halinde gidenlerin halka vereceği bir şey kalmamıştır. Bugün faizlerin yüksekliğinden şikayet edip merkez bankası başkanını görevden alanlar, daha dün 'faiz dünya gerçeğidir' demedim mi?" diye konuştu. 

'İŞLERİ GÜÇLERİ NASIL REFAH PARTİSİ'NİN ÖNÜNÜ KESERİZ'

Muhterem basın mensupları,Bundan 2 yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde ve 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile yola revan olduk. Yeniden Refah Partimiz’i kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın 1969’da başlattığı yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurduğumuz o gün, mazlumların kurtuluş ümidinin yeniden yeşerdiğinin müjdesi olan tarihi bir gündü. Partimizi kurarken, yola çıkarken zorlukları biliyorduk. Nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün bu zorluklara rağmen, ülkemiz ve milletimiz büyük sıkıntılarla karşı karşıya iken, beka sorunu yüksek sesle dile getiriliyorken, ekonomik sorunlar milletimizin adeta belini büküyorken elbette seyirci kalamazdık. 

'İKİNCİ KIRK YILDA MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARI İÇİN GELİYORUZ'

İslam coğrafyası işgal altındayken, Müslümanlar eziliyor ve katlediliyorken, Akdeniz’in ve Ege’nin serin sularında küçücük yavrularımız can veriyorken elbette duramazdık. Bütün bu zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlı olmanın, azmetmenin, cihat şuuruyla çalışmanın, Milletimiz’i, bütün mazlum Müslümanları ve bütün ezilmişleri maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında beşeri hiçbir gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Milletimiz için “Paylaşımda Adalet” ve “Yönetimde Adalet”i tesis edeceğimize dair Milli Görüş sözü vererek yola revan olduk. Milli Görüş Hareketi’nin yarı yolda kalmayacağını, Milli Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini aziz milletimizin kıymetli evlatlarına bir kez daha gösterdik. “1. Kırk Yıl”da Milletimiz’e efsane hizmetler yapmış Milli Görüş Hareketi’nin, “2. Kırk Yıl”da da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik. 

'MALZUMLARIN UMUDU YENİDEN REFAH PARTİSİ OLACAK'

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde, ülkemizin karşı karşıya olduğu bütün sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerimizi sadece eleştiri boyutunda değil, çözüm önerilerimizi ve somut projelerimizi de aktararak ifade ettik. Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz Milletimiz’le paylaştık. Sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik. Başta “Milli Kaynak Paketleri-1” kitabımız olmak üzere hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm Milletimiz’le paylaştık. Tüm bu projeleri geliştirirken hedefimiz Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa etmektir. Milli ve manevi değerlere bağlı, eğitimli ve donanımlı gençliğimizle, anne ve baba olmanın değerini bilen, yeni nesilleri yetiştirecek en sağlam yapının aile olduğunun bilincinde olan Milletimiz’le, refahın ve kalkınmanın üretmekle mümkün olduğunu bilen sanayicimizle, çiftçimizle Yeniden Büyük Türkiye hedefine ulaşacağız, ekonomik ve teknolojik bakımdan güçlü Türkiye’yi hayata geçireceğiz. 

'İSLAM BİRLİĞİNİN KURULMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ'

Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın 1997 senesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 54. Hükümetinin Başbakanı olarak kurduğu “D-8 Organizasyonu”na bugüne kadar gereken önemi vermeyen ve Avrupa Birliği’ne üye olma hayali peşinde koşan dış politika anlayışını terk edeceğimizi, önce D-8’i canlandıracağımızı, sonrasında nihai hedefimizin 57 Müslüman ülkenin bir araya getirilerek oluşturulacak olan “D-60 Organizasyonu”nu, yani İslam Birliği’ni kurmak olduğunu her platformda dile getirdik ve bu hedefe Yeniden Refah Partisi iktidarında ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın Cumhurbaşkanlığı’nda ulaşılacağını ifade ettik. Bugün Ayasofya’nın zincirlerinin kırılmasının mutluğu içerisindeyken, Mescid-i Aksa’nın esaretinin hüznünü yaşamaya devam ediyoruz. Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasını sevinçle karşılarken, Doğu Türkistan, Suriye, Yemen ve Filistin’deki kardeşlerimiz için göz yaşı dökmeye devam ediyoruz. Sadece mazlum Müslümanların değil, Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya tüm ezilmişlerin acı feryatlarını duymaya devam ediyoruz. Aylan bebeğin acısı dinmeden, Akdeniz’de alabora olmuş tekneye tutunmuş Afrikalı annenin “bebeğim nerede” çığlıklarıyla sarsılıyoruz. Tüm bu acı gerçeklerin reçetesi olan “D-60” öncülüğünde oluşturulacak “Yeni Bir Dünya” hedefi için çalışıyoruz. Yeniden Refah Partimiz; Yeniden Büyük Türkiye’nin mimarı olacak kadroları,İslam Birliği’ni kuracak iradeyi ve Yeni Bir Dünya’yı inşa edecek lideri ve vizyonu bünyesinde barındırmaktadır. 

''ZEYTİNBURNU’NUN SORUNLARINI NE İKTİDAR NE MUHALEFET ÇÖZEBİLİR''

Başkan Onur Dolar Zeytinburnu ile ilgilide çarpıcı açıklamalar yaptı. ''Sürekli ilçe halkımız ile beraberiz bize ifade ettikleri belli başlı üç dört tane sorunları var. Bunlar düzensiz göçmen,kentsel dönüşüm,Ekonomik sorunlar ve otopark- trafik olarak özetlemek mümkün. Murat Aydın’ın 20 yıllık belediye başkanlığından sonra nerede ise sayın Ömer Arısoy’un da 2.yılı dolacak. Daha önceki yönetim tarafından kendisi yıkılan Kuran sitesi ve yanı başındaki birkaç apartmanın da Belediye tarafından yıkılmasından sonra bir türlü yapılamayan Kuran sitesi dışında kentsel dönüşüm adına başlatılan bir proje henüz yok. Zengin insanlara gelince 15- 20 kat imar izni verilirken 4 veya 5 katlı binası olan ilçemizin eski sahiplerine ise yükseklik yok denilerek imar verilmediği için 1999 Marmara depreminden bu yana tam 21 sene geçmesine rağmen ne yazık ki Zeytinburnu ilçemizin kentsel dönüşüm alanında bir arpa boyu yol almadık. Belediyemiz garantör olsa idi emin olun daha hızlı ve güvenli bir şekilde 11.16 Km olan ve bunun yarısı da mezarlık alanı olan ilçemizde dönüşüm şu ana kadar bitmiş olurdu diye düşünüyorum. Özetle Zeytinburnu’nun etrafını çeviren konutlara 10-15-20 kat imar izni verip ilçe içine gelince 4 veya 5 katlı olan binalara 2 veya 3 katlı fazla imar verip ilçenin dönüşümünü yaptırmayanları seçim sandıklarına gömüp halkımızın yararına olan her türlü çalışmalar Yeniden Refah partisi döneminde olacak dedi. 

'GAYRETLERİNDEN DOLAYI TEŞKİLATIMIZIN TÜM MENSUPLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Bu inanç, bu gayret, Milletimizin teveccühü ve en önemlisi Rabbimizin yardımı ile bu hedeflere ulaşmak elbette mümkün olacaktır. Yeniden Refah Partimizin 2. Kuruluş Yıldönümü’nde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla Aziz Milletimize, sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yeniden Refah Partimizin öncülüğünde ‘Yeniden Büyük Türkiye’ hedefine ulaşılmış olan, adalet, refah, huzur ve barışın hakim olduğu, yedi milyar insanın kul haklarının teminat altına alındığı ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmuş olduğu nice kuruluş yıldönümlerinde buluşabilmek duasıyla Allah’a emanet olun dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ