'YİNE, YENİ, YENİDEN BİSMİLLAH DİYORUZ'

AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı görevine İkinci kez seçilen Selami Delibalta kongredeki konuşmasına kendisinden önce görev yapan ilçe Başkanlarına, İlçe yöneticilerine ve teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başladı. Başkan Selami Delibalta, Korona Virüsten vefat eden teşkilat mensuplarına ve İzmir depreminde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı diledi. 
Uzun yıllardır genelde İstanbul, özelde Zeytinburnu ilçesinde hep beraber davamızın birer neferi olarak birlik beraberlik içerisinde görev yaptık. Acısıyla tatlısıyla, hüznüyle sevinciyle nice seçimler geçirdik. Partimizin kuruluşundan bu yana görev almış, her dönem varlığını hissettiğimiz, yanımızda olduğundan emin olduğumuz, gönüldaşlık ettiğimiz başta kurucu ilçe başkanımız Ahmet Dokumacı ve ekibine, on yıl birlikte çalışarak görevi devraldığım ilçe başkanım Bahattin Ünver ve ekibine, 6.olağan kongre döneminde birlikte yol yürüdüğüm ana kademe yönetim kurulu üyelerime, ana kademe mahalle başkanlarıma ve mahalle yönetimlerine, gençlik kolları başkanıma ve yönetimine,   kadın kolları başkanıma ve yönetimine, belediye meclis üyelerimize ve bütün Zeytinburnu AK Parti ailemize teşekkür ediyorum.

Yine 31 Mart seçimleri adaylık süreciyle birlikte Zeytinburnu’nda yeniden aktif bir şekilde çalışmalarımıza katılan, seçimlerin kazanılmasında büyük gayretleri olan, seçim sonrasında ise yaptığı hizmetlerle Zeytinburnuluların gönüllerinde taht kuran, belediye başkanımız Ömer Arısoy’a teşekkür ediyorum.  Mevcut dönemimizde Zeytinburnu'nda ailemizin bir üyesi olarak çalışmalara katılan koordinatör il yönetim kurulu üyelerimiz Sümeyye Esenyel ve Betül Yiğit’e, koordinatör il başkan yardımcılarımız sevgi yiğit ve Mehmet Kırmızı’ya da teşekkür ediyorum. Yine mevcut dönemde koordinatör olarak bizi saha çalışmalarında yalnız bırakmayan m-Milletvekillerimiz İffet Polat ve Canan Kalsın hanımefendiler başta olmak üzere diğer milletvekillerimize tek tek teşekkür ediyorum. Yoğun çalışma temposuna rağmen çalışmalarımıza aktif olarak katılan ve bizlerden desteğini esirgemeyen il başkanımız Bayram Şenocak’a şükranlarımı sunuyorum.

Değerli yol arkadaşlarım; Emekleriniz, gayretleriniz unutulmaz. burada kazanılan bütün başarıların, yapılmakta olan hizmetlerin asıl sahipleri sizlersiniz.  Gece demeden gündüz demeden, yeri geldiğinde işinizden, eşinizden, evlatlarınızdan, ana-babalarınızdan, dostlarınızdan esirgediğiniz vakti AK Parti davasının kutlu sancağını her daim zirvede tutabilmek için bir sefer bile yılgınlık, bıkkınlık göstermeden sorgusuz sualsiz feda eden yine sizlersiniz. bu dönemde zorlu seçim çalışmalarının üstesinden hep beraber geldik. 

Nice başarılı çalışmaların altına Zeytinburnu AK Parti ilçe teşkilatı mührünü vurdu.  Edilecek teşekkür ne denli büyük olsa da çabalarınızı takdire yetmez. Her birinizden bugüne kadarki haklarınızı helal etmenizi rica ediyorum. İşte yine, yeni bir dönemin arifesindeyiz. Size rahat bir dönem vaat etme lüksümüz yoktur. Çünkü AK Partili olmak, şerefli ak kadroların bir mensubu olmak hepinizin bildiği gibi evvela millet uğruna kendi rahatından fedakârlık etmeyi gerektirir.  Bu büyük bir adanmışlıktır. Bu karşı konulamaz bir güçtür. Bu büyük Türkiye düşüdür. Bu düşü yine hep beraber hayra yoracağız. Liderimiz, önderimiz, cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’mizi 2023,2053,2071 hedeflerine taşıma azmi ve kararlılığı ile yeni bir bismillahtır. Yine bir Bismillahla yeni dönem için hepinizi saygıyla selamlıyorum dedi.

'GÖREVE GELDİĞİMİZDE ÖNCELİĞİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM DEDİK'

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy Kongrede yaptığı konuşmada sözlerine İzmir Depreminde vefat eden vatandaşlarımızı rahmetle anarak başladı. Biz Zeytinburnu için “ Geniş Ailemiz “ diyoruz. Burası ayrısı gayrısı olmayan, bütün sıcaklığıyla, eksikleriyle, güzellikleriyle bizim biricik yuvamızdır. Zeytinburnu’nu sevmek için AK Partili olma şartı yok elbette. Ancak AK Partili olmak; Zeytinburnu’na hizmet etmek, taş üstüne taş koymak mecburiyetini ifade eder. Ama bu mecburiyet gönülden gelir. Bazen bir iş için “ben yapmazsam kimse yapmaz” diye düşünür ve o işe koyulmaya kendinizi mecbur hissedersiniz. Yoksa içiniz rahat etmez. Bizim için de Zeytinburnu’na hizmet etmek böyle bir histir. Yapmazsak içimiz rahat etmez, huzurlu olamayız. Göreve geldiğimiz andan itibaren işte bu anlayışla çalışıyoruz.En önemli meselemiz olan Kentsel Dönüşüm için ayrı bir müdürlük kurduk.Telsiz ve Beştelsiz mahallelerimizde 441 konut ve 150 iş yerinde kentsel dönüşümü başlattık.

Rezerv Konutlarımızın ve hasretle beklenen Zeytinburnu Millet Bahçesinin yapımına başladık. Türkiye’de ilçe temelinde bir ilk olan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ni açtık. 3. Millet Kıraathanemizi kurduk. Yeni ve modern okullarımız hızla yükseliyor, parklarımız, spor tesislerimiz yenileniyor. Kariyer Merkezimiz, pilates salonlarımız, sıfır atık çalışmalarımız, güvenlik ve alt yapı yatırımları, Zeytinburnu’nu kültür ve turizmde bir cazibe merkezi yapmak için attığımız adımlar ve daha nice iş. Tabii bunların bazılarını olağanüstü bir salgın döneminde yaptık. Hala devam eden bu tehlikeye karşı da ilk günden itibaren büyük bir mücadele verdik.

Devletimizin, sağlık sistemimizin güçlü duruşundan güç alarak, komşularımızı korumak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Sosyal destekler, dezenfeksiyon çalışmaları, temizlik malzemesi ve sıcak yemek dağıtımı ile her an teyakkuzdayız.Okullar, hastaneler, ibadethaneler, konteynerler, kamu kurumları.. her yerde görev başındaydık. İnşallah tedbirlere, kurallara uyarak bu musibetten kurtulacağız. Birlikte başaracağız. Biz yola Zeytinburnu’nu birlikte yöneteceğiz diyerek çıktık ve ne yaptıysak birlikte yaptık. Ne söz verdiysek tuttuk. Bundan sonra da her sözümüzün arkasında olacağız inşallah. Partimize ve kendimize yakışır şekilde.Teşkilatımızın başarısı da bu ruhla çalışmasındandır, şahidiyiz. Allah hepsinden razı olsun, emeklerini zayi etmesin.AK Parti; inananların, pes etmeyenlerin, yorulmayanların partisidir. AK Parti sadece bir siyasi parti değildir. Aynı zamanda büyük bir milletin hafızasıyla birlikte yeniden dirilme iradesidir. Ve bu irade, liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında vücut bulmuştur. 

Dünyanın bir dönüm noktasında olduğunu, geriye dönülmez değişimlerin, büyük yenilgilerin ve görkemli zaferlerin yaklaştığını görmemek imkansız. Türkiye bu değişimin tam ortasındadır ve canla başla mücadele içindedir. Bu bakımdan her birimizin atacağı en küçük adım, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini doğrudan ilgilendirmektedir. Daha yapacak çok işimiz var. Zeytinburnu olarak bize düşen görev, yere sağlam basmaktır. AK Parti Zeytinburnu İlçe Teşkilatımızın bu noktada azami derecede istekli ve kararlı olduğundan eminim. Bugün görev alacak arkadaşlarımız da elbette 2023’ün ülkemiz için tarihi ve kritik bir aşama olacağının bilincindedirler. Arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum. Gayret bizden, tevfik Allah’tan. Bu duygularla kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah bu güzel ülkeyi ve tarihe şahitlik etmiş bu güzel beldeyi daha nice güzel günlere eriştirsin dedi.

'BU BÜYÜK TÜRKİYE'NİN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİNİN RESMİDİR'

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada, “Aziz milletimizin tarihinde de içinden geçtiğimiz bu dönem, ileriki yıllarda da tarihi yazacak olanlar bakımından fevkalade önemli bir döneme tekabül ediyor. Bu dönemin adı; Türkiye'nin önlenemeyen yükselişi dönemidir. Türkiye, Suriye'de terör örgütleriyle köşeye sıkıştırılmaya çalışılıyor. PYD'yi, YPG'yi ve DEAŞ'ı silahlandıran onlara siyasi ve istihbarat desteği verenler Türkiye'yi o örgütler vasıtasıyla bloke etmek istiyorlar ama Türkiye'nin tavrı açıktır. Türkiye diyor ki, bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, kimsenin petrolünde gözümüz yok ama kimsenin de Türkiye'yi rahatsız etmesine müsaade etmeyiz, hiçbir terör örgütüne boyun eğmeyiz. Türkiye sınır ötesi operasyonlar yapacağı zaman cümle alem ayağa kalkıyor ama Türkiye operasyonları yaparak teröre diz çöktürüyor. Bu Türkiye'nin önlenemez yükselişinin resmidir" dedi. İl Başkanı Bayram Şenocak, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekillerinin konuşmalarının ardından yapılan oylamada seçime tek liste ile giren AK Parti İlçe Başkanı Selami  Delibalta yeniden Zeytinburnu ilçe Başkanı seçildi. 

AK PARTİ ZEYTİNBURNU İLÇE YÖNETİMİ:

Başkan: Selami Delibalta Yönetim Kurulu Üyeleri: Abdülkadir Baş, Abdülkerim Turdi, Abdüllatif Avcı, Adnan Yusufoğlu, Ahmet Ilgaz, Ayşe Akpınar, Ayten Ural, Büşra Sesli, Celal Şentürk, Cengiz Kaçar, Engin Müjdeci, Fatma Özden, Fedai Özer, Gökhan Turgay, Hüsna Boztepe, İbrahim Uysal, İrem Aşkın, Kasım Savcı, Leyla Demirbaş, Mahmut Baş, Mehmetcan İlgörmüş, Murat Tufan, Mustafa Yalçınkaya, Nalan Yıldırım, Nazif Tunç, Nihat Sezer, Ömer Ekin, Özlem Anıl, Turgut Öztürk,Yusuf Doğuş, Fahri Topçu, Bülent Salman, Sinan Terzi, İdris Çakıcı, İsa Küçük, Hakan Atılgan, Osman Sertaç Şen, Halim Çiftçi, Nezir Çiçek, Ömer Yıldız, Rojdan Aslı YükseL, Selim Baş, Emriye Tekin, Ali Aydın

( İl Delegeleri Asil ) A.Selami Delibalta, Jale Baran, Emrehan Sav, Ömer Arısoy, Mustafa Varank, Tuğba Ercan, Rabia İlhan, Bahattin Ünver, Betül Birer, Emine Koç, Fatma Balcı, Yılmaz Şutanrıkulu, Tayyip Yaşar ( İl Delegeleri Yedek ) Büşra Besli, Abdurrahman Bayramoğlu, Ahmet Ilgaz, Engin Müjdeci, Mustafa Yalçınkaya, Nihat Sezer, Ömer Ekin

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL