Hızlı gelişen sürecin ardından Ak Parti İstanbul il Başkanı Bayram Şenocak ilçe ziyaretlerine başladı. Kongre öncesinde Zeytinburnu ilçe Teşkilatını ziyaret eden Şenocak, Ak Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Selami Delibalta, Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve ve yönetim kurulu ile bir araya geldi, 

İl Başkanı Şenocak'ın ziyareti sonrası Ak Parti'nin Zeytinburnu’nda mevcut ilçe Başkanı Selami Delibalta ile yola devam edileceğini açıklayan AK Parti İstanbul il Başkanı Şenocak, Zeytinburnu ziyareti sonrası sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşımda "İlçe kongre hazırlıklarımızı yerinde incelemek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere ilçe teşkilatlarımızla bir aradayız. 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda ilk günkü aşk ile gayretle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Üye çalışmalarından dolayı Zeytinburnu Teşkilatına özel teşekkür eden il Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti’ye İstanbul’da hep beraber sadece 40 günde 106 bin 155 yeni üye kazandırdık. Özellikle gençlerin AK Parti’ye ilgi göstermesi bizleri çok mutlu etti. 106 bin 155 yeni üyemizin 38 bini, yani her 3 yeni üyemizden 1’i 30 yaş altı seçmenlerden oluşuyor. Gençler hem Türkiye ve dünya siyasetini yakından takip ediyor hem de AK Parti’ye her geçen gün daha fazla ilgi gösteriyor.” dedi.

Yeni üye çalışmalarında gençlerin AK Parti’ye olan ilgisini sahada tecrübe ettiklerini söyleyen İl Başkanı Şenocak, “Sadece 40 günde partimize kazandırdığımız 106 bin 155 yeni üyemize hoş geldin dediğimiz Haliç’teki programımızın ardından 4 bin yeni üye başvurusu daha aldık. Toplamda yeni üyelerimizin 38 bini, yani her 3 yeni üyemizden 1’i 30 yaş altı seçmenlerden oluşuyor. Bu veri bize aynı zamanda gençlerimizin apolitik olmadığını ispatlıyor. Türkiye ve dünya siyasetini yakından takip ediyorlar. Ancak maalesef gençlerimiz, sosyal medya başta olmak üzere birçok iletişim kanalında dezenformasyona maruz kalıyor. Biz gençlerimizi partimize kazandırmakla beraber İstanbul Teşkilatları olarak hakikatle buluşturmayı da önemsiyoruz. Hükümetimizin icraatlarını, gerçekleştirdiği yatırımları, Mavi Vatan başta olmak üzere ülkemizin milli çıkarlarını esas alan haklı davamızı, 2023, 2053, 2071 vizyonumuzu genç kardeşlerimize anlatıyoruz ve anlatmaya da devam edeceğiz.” dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL