İlk olarak CHP’li Meclis Üyesi Metin Aytekin Gazioğlu’nun söz aldığı toplantıda, enflasyon, hayat pahalılığı, elektrik ve doğalgaza gelen zamlar ve yaşanan pandemi nedeniyle hayat şartlarının daha da zorlaştığı konuşuldu. Zeytinburnu Belediyesi’nin önceliğinin kentsel dönüşüm mağdurları olması gerektiğini, yapılan çalışmaların çok değerli ancak yetersiz olduğunu ifade etti.
Seyitnizam Vakfı ile ilgili hukuki, teknik ve mali konuların netliğe kavuşması gerektiğini de belirten Metin Aytekin Gazioğlu, devam eden yargı sonuçlarına göre kamuoyunda tartışılan Seyitnizam Vakfı’na açıklık getirilmesi gerektiğini söyledi.

Zeytinburnu Belediyesi’nin nüfusuna karşılık personel giderlerinin yüzde 6 olduğunu ve bunun çok iyi bir durum olduğunun altını çizen Gazioğlu, belediyenin personel ve proje müdürlüğü kurmasını talep ederken, cami ve okul temizliği konusunda yaptığı çalışmalarla kamuoyunda adından çokça söz ettiren belediyeyi bu konuda eleştirmesi şaşkınlık yarattı.

Zorlaşan ekonomik şartlardan dolayı Zeytinburnu Belediyesi’nin de etkileneceğini söyleyen Gazioğlu, harcamalar konusunda belediyenin dikkat etmesi gerektiğini, özellikle de fuar harcamalarına kısıtlama getirmesi gerektiğini ifade etmesi, özellikle pandemi süreciyle birlikte yaklaşık 1.5 yıldır fuar ve benzeri faaliyet yapmayan Zeytinburnu Belediye Başkanı’nın tepkisine neden oldu.

Eleştirilere cevap veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, muhalefet meclis üyelerinin ezber ifadeler kullanmasını eleştirerek, eleştirilerde de samimi olmaları gerektiğini söyledi. “1.5 yıldır fuar mı yaptık da israf ettiğimizi söylüyorsunuz” diyen Başkan Arısoy, “Görevde olduğum süreyle ilgili hesabını veremeyeceğim hiçbir uygulamamız yoktur” dedi.
 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL