Başarılı iş ve siyaset adamı Celal Şentürk için İki büyük aşk var. Biri Zeytinburnu diğeri ise AK Parti Recep Tayyip Erdoğan. Yaptığı çalışmalarla ile Dünya’nın her köşesinde bu iki büyük aşkının ön palana çıkarmayı başardı. AK Parti Zeytinburnu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Celal Şentürk yine çok farklı bir adımla gönülleri feth etti. Verdiği bir röportajda Dış görünüş olarak yargılandığını belirten yüzü dövmeli Ufuk Yıldırım, Ayasofya’nın açılışına sevindiği, ‘Bir Cuma namazına gideriz’ dediği video gündem olmuştu. Zeytinburnu’nun ezber bozan adamı Celal Şentürk, Türkiye’nin ezber bozan adamını AK Partili yapmayı başardı. Ufuk Yıldırım’ı AK Parti Zeytinburnu İlçe Binasına getiren Celal Şentürk üyelik formunu doldurttu ve Ezber bozan adama siyasi görüş kazandırdı.  

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Ayasofya'nın Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı mülkiyetinde bulunduğu, cami olarak kullanılması için toplumun hizmetine sunulduğu belirtildi. Kararın ardından halka Ayasofya'nın cami olması konusunda düşüncelerinin sorulduğu bir sokak röportajı gündem oldu. Videoda, Ayasofya'nın cami olması sorusu üzerine yüzüne dövme yaptıracak kadar marjinal görünümlü bir genç, "Ne güzel. Gideriz cuma namazı kılmaya. Sevindim. İnançlı biriyim ama dış görünüş olarak çok yargılıyorlar" dedi. "Peki, bu gelişme oy verme davranışınızı etkiler mi?" sorusunu ise aynı genç "Dini görüşüm var ama siyasi görüşüm yok" diye yanıtladı.

Geçtiğimiz Cuma günü ise Ayasofya Camii'nde ilk Cuma namazına katılan Ufuk Yıldırım oradan da paylaşımda bulundu. Ezber bozan Yıldırım, bu kez sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "Siyasi görüşüm yok ama dini görüşüm var demiştim. Artık siyasi görüşüm de var" dedi. Yıldırım, Celal Şentürk ile birlikte AK Parti'ye üye olduğu fotoğrafı paylaştı. 

Sosyal Medya ve basında büyük ilgi gören paylaşımla ilgili Zeytinburnu Haber Gazetesi’ne açıklama yapan AK Parti Zeytinburnu ilçe Yönetim Kurulu üyesi Celal Şentürk, videoyu ilk izlediğimde çok etkilendim. 80 Yıl sonra Ayasofya kapısını ibadete açan bir liderin partisinde bir yönetici olarak siyasi kimliğim yok diyen bir gence AK Parti gömleğinin giydirmek bizim için bir görevi. Bu görevi layıkıyla yerine getirdim. Ufuk kardeşimin samimiyetini gözlerinden okuduğum için kendisine bu teklifi yaptım. Kendisi de seve seve kabul etti. AK Parti olarak bizler hiçbir zaman insanları dış görünüşleriyle yadırgamadık. Bu ülkenin her bir bireyinin bu çatı altında yeri var. Herkesi kucaklamak için 20 yıl önce yola çıktık bu şekilde devam ediyoruz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL