Eğitim alanlarının çoğaltılmasından ve Zeytinburnu’nun tekli eğitim sistemine bir an önce geçmesi için okul sayılarının çoğaltılması gerektiğinin bilincinde olduğunu söyleyen Uluocak, Zeytinburnu Öğretmen Evinin 1983-84 yılları arasında ilçe halkının kendi imkanları ve hayırsever vatandaşların yardımı ile yapıldığını belirtti.

35 oda, 108 yatak kapasiteli öğretmenevinin, eğitimciler başta olmak üzere vatandaşlara ucuz barınma imkânı sağladığını, kongre salonuyla da yıllardır çeşitli sivil toplum örgütlerine hizmet verdiğini belirten Uluocak, “Geçmişte bu bina, Zeytinburnu halkına çok hizmet etti. Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere bütün etkinliklerimizi, yemekli toplantılarımızı burada yaptık. Birçok arkadaşımızın, düğün ve nişan törenleri burada oldu. Öğretmenevinin bahçesi, yazın Zeytinburnu halkının hizmetindeydi” ifadeleriyle, söz konusu alanın kendileri için ayrıca manevi bir değeri olduğunu belirtti.

Zeytinburnu halkının ve eğitimcilerinin yeniden inşa edilecek yeni bir Öğretmen Evi talebi olduğunu ifade eden Belediye ve Büyükşehir Meclis Üyesi Süleyman Uluocak, yeni bir yer belirlenerek, yeni bir yer yapılıp yapılmayacağı konusunda kamuoyuna bilgilendirme yapılmasını istedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ