Yeni dönemde içenin sorunlarının çözüm noktasında çalışan başkan ve yönetimine ayrıca teşekkür eden Üsküdar, dile getirdikleri sorunların tamamının geçmiş dönem yönetimine ait olduğunu, geçmişin yükünü de Başkan Arısoy’un taşıdığını ifade ederek, her fırsatta dile getirdikleri Seyitnizam Vakfı’nı yeniden gündeme getirdi.
 
Zeytinburnu halkının vergilerinden oluşan bütçenin bir kısmının Seytinizam Vakfı’na aktarıldığını iddia eden CHP H. Hüseyin Üsküdar, önerilerini de dile getirerek, cevaplanmasını istediği soruları şöyle sıraladı.
 
1- Seyitnizam Vakfı'na her yıl akan 7 Milyon TL'yi yeniden Zeytinburnu Belediyesi’ne kazandırmak için herhangi bir girişimde bulunacak mısınız?
 
2- Belediyemizin ertelenen borcu ne kadardır?
 
3- Başkan yardımcılıkları konusunda, özellikle Zeytinburnu’nu tanıyan, sokaklarını bilen bir Başkan Yardımcısı atmayı düşünüyor musunuz?
 
4- Rezerv alanları ile ilgili İETT, Veliefendi, İşçi Blokları gibi kendi kendini yapabilecek, parsel artışlarıyla kendi projesini kendi üretebilecek ve maliyet konusunda vatandaşa bir sıkıntı yaratmayacak alanlarla ilgili düşünceniz nedir?
 
5- Hali hazırda davası devam eden Irmak Plaza'nın önündeki arsa ile ilgili neler yapmayı düşünüyorsunuz? Söz konusu alana Sosyal Tesis veya kreş yapmayı düşünür müsünüz? Eğer 3 katlı kreş yapmayı düşünürseniz, bırakın büyükşehri bizler destek olur ve ilçemizde başlatacağımız kampanya ile bütçesini oluştururuz.
 
6- Millet Bahçesine yapılacak Camiden sonra Beştelsiz camiinin yerinde kalması ile ilgili düşünceniz nedir?
 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL