YENİ DÖNEMDE EKSİK EVRAK YOK

Ak Parti iktidarında olan Zeytinburnu Belediyesi’nin muhalefet partisi denetim komisyonu üyesi olan CHP’li Terzi, geçmişte de 2 dönem meclis üyeliği yapması hasebi ile yeni dönemde evrak eksiği görmediğini söyleyerek, yapılan düzenli çalışmadan dolayı öncelikle teşekkür etti.2019 seçimleri öncesi Ocak, Şubat ve Mart ayına ait ağırlama giderlerinin diğer aylara nazaran çok yüksek olduğuna dikkat çeken İsmail Terzi, “Bu durum bana, seçim giderleri belediyenin bütçesinden mi karşılandı sorusunu düşündürttü” dedi.

BELEDİYE BÜTÇESİNDEN BAZI SİYASİ VAKIF VE KURULUŞLARA YARDIM

Zeytinburnu Belediyesi’nin bazı kiralama giderlerinin halkın menfaatlerine aykırı olduğunu söyleyerek devam eden Terzi, belediye bütçenin bazı siyasi vakıf ve kuruluşlara yardım olarak verilmesini doğru bulmadığını belirterek örnek verdi.Telsiz Mahallesi’nde TÜRGEV’in kullandığı binanın 11 bin 988 lira, Prof. Dr. Turan Güneş Caddesi’nde TÜGVA’ya tahsis edilen binanın ise 60 bin 355 lira kira bedeli olduğunu söyleyen Terzi,  bu kiraların belediye tarafından karşılanmasını doğru bulmadıklarını söyleyerek tepki gösterdi. Terzi, aynı zamanda söz konusu alanların ihtiyaçlarının da belediye tarafından karşılandığını ve alanların teftişinin de belediye tarafından yapıldığını söyleyerek, bu durumun belediyeciliğe uygun olmadığını da sözlerine ekledi.  

ÖĞRENCİLERDEN ÜCRET ALINIYOR İDDİASI

 “Bu vakıfların ne olduğu ya da ne yaptığı henüz bizler tarafından bilinmezken, her ay 72 bin lira kira desteğinin yanı sıra ihtiyaçlarının da yine belediye tarafından karşılanması kabul edilemez” diyerek devam eden CHP’li Terzi, Prof. Dr. Turan Güneşli Caddesi’nde bulunan yurtta kalan öğrencilerden ücret alındığına dair iddiaların da kulağına geldiğini ifade etti.

İHALELER AYNI FİRMAYA

Yeni yapılacak olan Emniyet Binası’nın ihalesinin de piyasanın çok üstünde olduğunu söyleyen İsmail Terzi, ihalenin ilçe dışından bir firma olduğunu, İmam Hatip Lisesi’nin de aynı firmaya verildiğini söyleyerek, “İlçemizde birçok mimar ve mühendislik firmaları var. Bir mühendis olarak diyebilirim ki, bu tür projeler 3 te bir fiyatına Zeytinburnu’ndaki mühendis arkadaşlarımız tarafından yapılabilir. Bu da belediyenin tasarrufundadır. Böylece onların bilgi ve birikimlerinden de yararlanılmış olur” dedi.

SEYİTNİZAM VAKFI AŞKINDAN VAZGEÇİN

2009-2014 yılları arasında da belediye meclis üyeliği yapan İsmail Terzi, Seyitnizam Cami ve müştemilatı projesini Zeytinburnu Belediyesi’nin yaptırdığını, planlaması ve sponsoru da dahil olmak üzere her şeyi belediyenin organize ettiğini, alanda Millet Kütüphanesi ve İsmek’in yanı sıra bir de Otopark bulunduğunu söyledi.İşin acı yanının ise her şeyi organize eden Zeytinburnu Belediyesi’nin Millet Kütüphanesi için yaklaşık 40 bin lira kira ödediğini, İsmek’in 12 bin kira bedelinin olduğunu, Katlı Otopark’ın ise Seyitnizam Vakfı’na tasis edildiğini ifade etti. “Ben yapacağım ama adama kira ödeyeceğim. Üstüne de otoparkı vereceğim. Allah’ınızı severseniz bu Seyitnizam Vakfı kim?” diyerek devam eden Terzi, “Bu Seyitnizam Vakfı aşkından vazgeçin” diyerek Ak Partili meclis üyelerine seslendi.Zeytinburnu Belediye yönetiminin ilçenin menfaatini gözeterek tercihlerini yapmasını isteyen İsmail Terzi, “Bunun bedelini seçimlerde ağır ödersiniz” diyerek, bu paralarla Zeytinburnu’na çok daha yakışır hizmetler yapılacağının altını çizerek konuşmasını sonlandırdı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ