SOKAKLARDA 8’İNCİ TUR TAMAMLANDI
 
Salgını önleme konusunda mart ayının başında mücadelenin başladığını belirten Başkan Arısoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ın ülkemizde ilk vakayı açıklandığı 11 Mart tarihinde yeni bir sürecin başladığını söyledi. 1 Mart – 1 Temmuz tarihleri arasında Zeytinburnu Belediyesi’nin pandemi ile mücadele konusundaki çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren Belediye Başkanı Ömer Arısoy, konuşmasına bu süreçte kendilerine destek olan kamu kurumları ve yardımseverlere teşekkür ederek başladı. Zeytinburnu’nun İstanbul’un en temiz ilçelerinden biri olduğu vurgusunu yapan Başkan Arısoy, “Mart ayı başından itibaren durmaksızın Zeytinburnu’nun tüm sokaklarını deterjanlı sularla yıkıyoruz. 1 Temmuz itibariyle 8’inci turumuzu tamamladık. Bunun yanı sıra ilçemizde bulunan tüm kamu kurumları ve derneklerin dezenfektasyonunu düzenli olarak yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi. 
 
“90 BİNE YAKIN ÇAĞRIYI CEVAPLADIK, 20 BİNDEN FAZLA GIDA KOLİSİ ULAŞTIRDIK”
 
Salgının başlamasıyla birlikte kurulan Halka İlişkiler Vefa Ekibi’nin bu süreçte yoğun bir şekilde çalıştığına değinen Başkan Arısoy, Halka İlişkiler Vefa Ekibi’nin ilçedeki 10 bin 65 yaş üstü vatandaşla telefon görüşmesi yaptığını, 3 bin 400 eve hizmet götürdüğünü belirtti. Başkan Arısoy’un konuşmasında dikkat çeken başlıklar şu şekildeydi; “Halka İlişkiler Vefa Ekibimiz 3 bin 400 eve hizmet götürdü. 65 yaş üstü vatandaşlarımız için alışveriş yaptı, evlerini temizledi hatta kombi tamir etti. Pandemi sürecinde Çözüm Merkezi’mizin kapasitesini iki katına çıkararak 1 Mart ve 1 Temmuz ayları arasında 90 bine yakın çağrıyı cevapladık. Zeytinburnu’nda ihtiyacı olan komşularımıza 20 binden fazla gıda kolisi ulaştırdık.”

ŞEHİR HASTANELERİ SAĞLIK ÜSSÜ GİBİ ÇALIŞTI
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde süreci başarı ile idare eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve fedakarca çalışan sağlık personeline teşekkür ve şükranlarını ileten Başkan Arısoy, dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahip olması hasebiyle tüm vatandaşlarına ücretsiz tedavi hizmeti sunabilen nadir ülkelerden birisi olduğumuzun da altını çizdi. Şehir Hastanelerinin adeta birer sağlık üssü olarak büyük bir yük taşıdığını da ifade eden Arısoy, Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı’na yapılan pandemi hastanelerinin 45 gün gibi kısa bir sürede, Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesinin aslına uygun restorasyon çalışmalarının ise 35 günde tamamlandığını belirtti.
 
DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
 
14 günde yerli solunum cihazı üretildiğini, dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç edildiğini, maske dezenfektan ve birçok tıbbi araç gereci meslek liselerinde bile üretebilen bir ülke konumuna geldiğimizi söyleyerek konuşmasını sürdüren Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, süreç içinde yapılan maddi yardımların yanı sıra çalışanı korumak için yapılan çalışmalardan da bahsetti. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Erzincan Valisi olarak atanan Mehmet Makas’ın, pandeminin en yoğun günlerinde Zeytinburnu Kaymakamı olarak verdiği destekten dolayı şükranlarını ileten Başkan Arısoy,  süreçte emeği geçen her kese bir kez daha teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-TAYLAN DEMİRELLİ