Kızılay Şubelerinde Kan seviyesinin Kritik seviyelere düştüğü bu günlerde Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın çağrısına kulak veren Yeniden Refah Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Onur Dolar ve Teşkilat mendupları Kan Bağışında bulundu.

Yeniden Refah Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Onur Dolar, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülkelerin, sağlık sektörüne yapılan yatırımların öneminin farkına vardığını belirtti. Sağlık sektörü için gerekli makine ve ekipmanlar ile personelin devlet ve özel sektör tarafından tedariğinin mümkün olduğunu dile getiren Dolar, "Ancak kimi ihtiyaçlar vardır ki milletin desteği ve yardımı olmadan karşılanması mümkün değildir. Kan bağışı bunlardan birisidir." dedi.

Dolar, Yeniden Refah Partisi olarak salgın sürecinde özellikle 65 yaş üstü olmak üzere ihtiyacı olan vatandaşlara yardımda bulunduklarını ifade ederek, "Koronavirüs nedeniyle Türk Kızılaya yapılan kan bağışının azalmasından dolayı tüm teşkilatlarımızla 81 ilimizde kan bağışı kampanyası başlattık. Bu kampanyanın çığ gibi büyümesini arzu ediyoruz. Bir insanı kurtaran, tüm insanlığı kurtarmış gibidir." diye konuştu.