Yeniden Refah Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Onur Dolar, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dönmez ve Teşkilat mensupları ilçemizde yaptığı faaliyetlerla adlarında sıkça söz ettirmeye devam ediyorlar. Sadece son birkaç ay içeresinde birçok faaliyete imza atan Refah Partisi Teşkilatı bu kez Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşrilerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili dolayısıyla 58.Bulvar Caddesinde 10 BİN Kişiye etli pilav ikramında bulundu. Abdullah Süratlı Hoca efendinin duasıyla başlayan ikramı Zeytinburnu Halkı büyük ilgi gösterdi.

İkramlar yapılırken Zeytinburnu Haber Gazetesi’ne kısa bir açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Onur Dolar; “Hazreti Muhammed (SAV) ile gelen vahiy ışığı gönülleri aydınlattı. Bu vahiy ışığının bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini, vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve topyekün yeryüzü ahalisi için Mevlit Kandilinin barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz. Hazreti Peygamber'in her davranışı bize bir hikmeti öğretir. O, bizim için her şeyiyle örnektir. Baba olarak örnektir, eş olarak örnektir, öğretici olarak örnektir ve yönetici olarak örnektir. Hazreti Muhammed'in(SAV) ırk, dil, renk, yaş, cinsiyet ve sosyal statü farkı gözetmeksizin insana yani yeryüzünün şerefli halifesine sorumluluklarını ve taşıdığı emaneti öğretti. Hazreti Peygamberi rehber kabul edenler, hırs ve iştahlarına yenilerek, doğayı tahrip etme yerine onu kendisinin emanetinde olan bir değer olarak, kabul ederler. Hiçbir zaman zulmün ve zalimin yanında değil her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olurlar. Hasılı müminler bütün peygamberlerin ve Peygamberimizin davasının sadece ve sadece iman, ahlak, adalet ve merhamet davası olduğunu kabul ederler ve bu değerleri kendilerine dava yaparlar. Bugün körelmeye yüz tutmuş hassasiyetler, ubudiyeti unutmuş zihinler, hırs, tamah, kibir ve güç tutkusuyla kararmış kalpler, belleğini yitirmiş, medeniyetinin değerlerini heba etmiş toplumlar O'nun mevlidini idrak ederek Peygamber efendimizin örnekliği ve rehberliğiyle yeniden bir doğuşa muhtaçtır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk ve İslam dünyasının ve Zeytinburnu'muzun Mevlid Kandilini en kalbi duygu muhabbetlerimizle tebrik eder, hayırlara vesile olmasını cenab-ı haktan niyaz ederiz" ifadelerine yer verdi.

Refah Partisi İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dönmez ise, "Manevi huzur olmadan maddi huzuru bulmak mümkün değildir. Peygamber Efendimiz sadece İslam alemi için değil bütün insanlık için bir kurtuluş müjdesidir. Adaletle yönetilen, barış ve huzur dolu bir dünya, ancak O'nun getirdiği ilahi prensipler üzerine inşa edilebilir. Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)'in doğum yıldönümünü idrak ettiğimiz Mevlid Kandilinde, İslam'ı tam manasıyla anlamak ve şuurlanmak için bir fırsattır. Mevlit Kandili vesilesiyle herkesi Peygamber Efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet ediyorum. Bu müstesna günler ve geceler hepimiz için birer fırsattır. Peygamber Efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hakim kılmak için çalışmalıyız. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında, kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu ancak O'nun rehberliği ile mümkün olacaktır. O'nun ümmeti olmak en büyük şereftir" dedi.

Yeniden Refah Partisi Etli Pilav ikramı programına, İyi Parti Zeytinburnu İlçe başkanı Hasan Hoşben, Meclis üyesi Mustafa Güreler, Trabzonlular Dernek Başkanı Metin Hayıroğlu, Malatyalılar Dernek Başkanı Suat Sarıkaya, Diyarbakır Çüngüş Çermik dernek Başkanı Metin Gönültaş, Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Murat Tufan, Telsiz Mahalle Muhtarı Edanur Menteş, Veliefendi Mahalle Muhtarı Derya Akkılıç, Maraşlılar Dernek Başkanı başta olmak üzere çok sayıda STK başkanı ve protokol üyesi katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL