Zeytinburnu’nda Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakamı Mehmet Makas, Garnizon Komutanlığı adına Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Halil Akar, Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un,  Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra çelenk sunma programı sona erdi.

Çelenk sunma törenine kutlamaları Kaymakamı Mehmet Makas, Garnizon Komutanlığı adına Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Halil Akar, Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Emniyet Müdürü Burak Bodur, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta, CHP ilçe Başkanı Metin Doğan, MHP ilçe Başkanı Habip Kapıcıoğlu, İYİ Parti Temsilcileri, Parti Yöneticileri, muhtarlar, STK Başkanları, Spor kulübü Temsilcileri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlama mesajında şunların altını çizdi. Yüce Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yokluklar içerisinde destan yazarak kazandığı Kurtuluş Savaşımızın ardından, bu destanın yaratıcısı Yüce Türk Milletine yönetme hakkını veren Cumhuriyet'in İlanının 96. yıldönümünü kutluyoruz. Tarihi destanlarla dolu milletimiz, vatan sevgisiyle, imanıyla, bağımsızlık aşkıyla ve var gücüyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya ders vererek medeni, çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesini hedefleyen bir ülke kurmuştur. Farklı dil, inanç ve kültür zenginliğimiz ile tek yürek olduğumuzda, yapılamaz denilenleri başardığımız ortada iken bizlere düşen görev; Türkiye Cumhuriyeti'ni emin ve güçlü adımlarla daha yüksek bir seviyeye taşımaktır. Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimize bağımsızlığı hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, Barış Pınarı Harekatı’nda canlarını hiçe sayarak görev yapan tüm kahramanlarımızı buradan selamlıyor ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum dedi.

Belediye Başkanı Ömer Arısoy ise sosyal medya hesabında 29 Ekim Cumhuriyet bayramında Zeytinburnu Gençliğine iki okulun müjdesini verdi. Başkan Arısoy, Ayhan Şahenk ve Fatma Süslügil okullarının inşaatına bir hafta içinde başlıyoruz hayırlı olsun dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL