CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında 30 Eylül’de yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında kongre takviminin başlatılması kararı alınmıştı. MYK’da alınan karar doğrultusunda üyelik adreslerinin, adrese dayalı nüfus kayıtları esas alınarak oluşan seçmen kütük bilgilerine göre güncellenmesi işlemler hemen başlatılmıştı. MYK’da belirlenen kongre takvimine göre 14 Ekim 2019 günü CHP Genel Merkez, muhtarlık esasına göre tanzim edilmiş ‘Üye Çizelgeleri’ hazırlanmaya başladı. Bugün ise muhtarlık esasına göre tanzim edilmiş ‘Üye Çizelgeleri’ Genel Sekreterlik tarafından CHP İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderildi.

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, “Son güncel üye listelerimiz ilçe Başkanlığımızda askıya çıktı. 27 Ekim Pazar günü Saat. 18:00’a  ‘Üye Çizelgeleri’ İlçe Başkanlığımızda askıda kalacak ve bu süre içinde listelere itirazlar yapılabilecek. 27 Ekim’den sonra ise  İlçe Yönetim Kurulu üye çizelgelerine yapılan itirazları karara bağlayacak dedi. 

MYK’nın belirlediği takvime göre, 8 Kasım 2019 tarihinde İlçe Kongresi Delege Seçimleri başlayacak. İlçe Kongreleri Delege Seçimleri 1 Aralık tarihinde son bulacak. İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından 14 Aralık 2019 tarihinde ise ilçe kongreleri başlayacak. 13 günlük maratonun ardından 27 Ocak 2020 tarihinde ilçe kongreleri tamamlanacak. CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan Kongre sürecine yönelik Gazetemize kısa bir açıklama yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi dev bir çınardır. Bizlerde bu dev çınarın birer filiziyiz. Gençlik Kollarından bugüne kadar hem bu mantıkla bizlere yüklenen görevleri ifa etmeye çalıştık. Yerel seçimlerde partimiz çok büyük bir yol kat etti. Ben inanıyorum ki bu kongreler sürecinin başarıyla tamamlanmasının ardından 2023’de veya öncesinde yapılacak bir seçimde Partimiz iktidarı eline alacaktır. İlçe Kongremizin tamamlamasının ardından Zeytinburnu’nun kapı kapı arşınlayacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kazanılması bizlere gösterdi ki Eğer Siz ilde veya ilçede bulunan dinamikleri ayağa kaldırırsanız, eğer siz o ilçede sadece seçimden seçime değil de, o yıl içerisinde etkin mücadele verir, çalışma yaparsanız, önce vatandaşın sempatisini kazanırsınız, ardından sevgisini kazanırsınız, ardından güvenini kazanırsınız, vatandaşın oyunu da kazanırsınız. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan bir parti. Cumhuriyet Halk Partisi kadar, ülkeyi iyi yönetebilecek bir başka siyasi parti de yok. Çünkü, Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin temelindeki asıl çimentodur. Bu dönem artık önceki dönemlerden çok farklı. Şimdi arkamızda Büyükşeihr Belediyemiz var. Oradan aldığımız güç ile Zeytinburnu’muz için çok daha fazla hizmet üreteceğiz. Zeytinburnu Meclisinde arkadaşlarımız çok daha güçlü olarak bunun mücadelesini veriyorlar dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL