Kazlıçeşme Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Danışma Meclisi toplantısına, Ak Parti Milletvekilleri Canan Kalsın, İffet Polat, İl Başkanı Bayram Şenocak, İl Başkan Yardımcısı Sevgi Yiğit, İl Sorumlusu Sümmey Esenyel, İlçe Başkanı Selami Delibalta, Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, ,ilçe Başkan Yardımcıları, Mahalle başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.
Danışma Meclisi toplantısında Divan Başkanlığını Mustafa Yalçınkaya, kâtip üyeliklerini ise Kadın kolları teşkilat başkanı Nahide Kılınç, Yenidoğan Mahalle Başkanı Doğan Savaş Göksu, Gençlik Kollarından Muhammed Zahid Tonbaz yaptı. Divan yerini aldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla toplantının açılışı yapıldı.

İLÇE BAŞKANI MEHMETÇİKLERİMİZİ UNUTMADI

Divan Başkanı İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yalçınkaya’nın kısa açılış konuşmasının ardından İlçe Başkanı Selami Delibalta Teşkilat mensuplarına seslendi. Danışma meclislerimiz teşkilatın tümüyle bir araya geldiği, kademeler arası iletişimi ve etkileşimi artırdığımız önemli buluşmalardır. Konuşmamın başında, Suriye’de PKK/YPG terör örgütüne karşı yürütülen Barış Pınarı Harekâtında görev yapan tüm Mehmetçiklerimize Mevla’mdan muvaffakiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şanlı ordumuzu muzaffer kılmasını Mevla’mdan niyaz ediyorum dedi. 

BAŞKAN SELAMİ DELİBALTA TÜM TEŞKİLATA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Selami Delibalta konuşmasını şöyle sürdürdü. Kıymetli dava arkadaşlarım,8 Nisan 2018 tarihinde, önceki dönem ilçe başkanımız Sayın Bahattin Ünver’den devraldığımız bayrağı, siz kıymetli teşkilat mensuplarımız ile birlikte daha yükseklere taşımanın gayretiyle yollara düştük. Bizler bu davanın bir halka hizmet davası olduğunun şuurunda olarak, üzerimize düşen büyük sorumluluğu ve fedakârlığı var gücümüzle ifa etme çabası içinde olduk. Hepimiz yeri geldiğinde aile hayatımızdan, evlatlarımızdan, özel işlerimizden türlü fedakârlıklar yaparak aziz milletimize layık olduğu hizmeti sunabilmenin, ülkemizi daha yaşanabilir ve müreffeh bir yer haline getirmenin gayretini gösteriyoruz. Devletimize adalet ve liyakatin hakim olduğu sürdürülebilir, insan odaklı bir sistemi kurabilmenin ülküsünde hareket ediyoruz. Sayın cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 18 senede Türkiye Cumhuriyeti’nin kat ettiği mesafe ortadadır.  Bugünün dünyasında yerli ve yabancı tüm şer odaklarının türlü fitne ve fesatlarına rağmen çağın gereklerini idrak etmiş, tüm dünyaya gerektiğinde ders olabilecek çıkışları olan, milletinin menfaatlerini canından dahi aziz bilen bir yönetim sorumluluğunu her zeminde taşımaktayız. 

EFSANE BAŞKAN MURAT AYDIN’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Daha özele inecek olursak ak partimiz, Zeytinburnu’nda 2002 yılından beri girdiği bütün seçimleri bilaistisna kazanmış, halkımızın artarak devam eden teveccühüne mazhar olmuştur. İşte bizim ak parti teşkilatı olarak en büyük övüncümüz budur. AK Parti milletimizin sinesinden çıkmış ve onun evlatları tarafından bugünlere getirilmiş, cumhuriyet tarihinin en büyük sivil siyasal teşkilatıdır. Sizlerle beraber nice engelleri aştık, nice sevinçli günlerde kucaklaştık. Ülkemizin, İstanbul’un ve bilhassa Zeytinburnu’nun kaderini kendi kaderimizden ayrı görmedik, görmeyeceğiz.  Bu vesile ile uzun bir aradan sonra ilk kez gerçekleştirdiğimiz danışma meclisimizde müsaadenizle Zeytinburnu’nda gönül belediyeciliğin devamı için birazdan slaytta izleyeceğiniz birbirinden farklı çalışmalarda yoğun çaba sarf eden yol arkadaşlarımıza sırayla teşekkür etmek istiyorum.Zeytinburnu’nu AK Belediyecilikle tanıştıran ve buradaki başarılı çalışmalarıyla gönül belediyeciliğinin devam etmesinde etkisi olan eski belediye başkanımız Murat Aydın’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni dönemde gönül belediyeciliğinin Zeytinburnu’nda devam etmesini sağlayan, sabah 6 gece 1-2 arası asgari insanı ihtiyaçlarla bir adayın ne kadar dayanabileceğini bize test etme fırsatı veren, çok değerli belediye başkanım abim Sayın Ömer Arısoy’a teşekkürlerimi sunuyorum. 

GEÇMİŞ DÖNEM İLÇE BAŞKANLARININ EMEKLERİ UNUTULMADI

8 Nisan ilçe kongremizle birlikte bana yol ve dava arkadaşlığı yapan tüm ilçe yönetim kurulu üyelerime gayretli çalışmaları ve yol arkadaşlıkları için şükranlarımı sunuyorum. Belediye başkanlarımıza yol arkadaşlığı yapan değerli meclis üyelerimize gayretli ve samimi çalışmaları için teşekkür ediyorum. Kadın kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Uç beylerimiz çok değerli mahalle başkanlarımıza ve yönetimlerine yaptıkları tüm özverili çalışmaları için minnettarlıklarımı sunuyorum. Bu dava ümmetin davasıdır diyerek kuruluştan bu zamana kadar görev yapmış ve özellikle son 1 yılda gerçekleştirilen 3 seçimde ak parti bayrağını daha yukarı taşımak için bizimle kol kola yürüyen kurucu ilçe başkanım Ahmet Dokumacı ve görevi devraldığım Bahattin Ünver ve onlarla yol yürümüş eski teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bu salonda yer alan tüm Gönüldaşlarıma, tüm yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum dedi.

‘MİLLETTEN ALINAN GÜÇLE ÇALIŞIYORUZ’

Danışma Meclisine katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Kurulduğumuz günden beri ilkemiz, en temel hakikatimiz milletle siyasettir. Siyasetin tek öznesi olarak bildiğimiz milletimizden aldığımız güç ve ilhamla çalışmaya devam ediyoruz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği liderlikle Türkiye geçmiş dönemlerle mukayese edildiğinde bugün çok daha güçlü bir konuma geldi dedi. Konuşmasının sonunda Şenocak, Bölge ve sınır güvenliğimizi korumak adına Barış Pınarı harekatına katılan kahraman Mehmetçiklerimize muzafferiyetler dilerken, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum dedi. 
Danışma Meclisinin Basına kapalı bölümünde Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy Teşkilat mensuplarının sorularımı cevaplandırdı isteklerini tek tek not aldı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL