Her Milli Bayramda olduğu gibi bu bayramda da Atatürk Anıtının Zeytinburnu Kaymakamlığın önünden Adliye Meydanına alınmamasına tepki gösterdi. Kaymakamlık otoparkına Atatürk anıtının atıldığını ve sığıntı olarak göstermelik bir bayram kutlamasının bu ülkeye bu zafere yakışmadığının altını çizdi. Başkan Doğan Zeytinburnu Kaymakamımıza Onlarca kez söyledik. Fakat değişen bir şey yok. Bu ülkenin kurucusunun Anıtı yine Kaymakamlık otoparkında. AK Parti’nin seçim zaferi için çalışan İlçe Milli Eğitim müdürü ise bugün gördük ki öğrencilerimize resmi bayram bayrağın nasıl tutulacağını dahi öğretemiş. Bu görüntüler ülkemize yakışmıyor. Bu zihniyeti Sizlerin huzurunda bir kez daha kınıyorum dedi. 

Başkan Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü. "Başta 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ile tüm terör şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi. Başkan Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü. Kaynağını, büyüklüğünü, değerliliğini üslenmiş olduğu misyondan almaktır. Oda şudur sevgili arkadaşlar 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Ulusunun Kurtuluş Bayramıdır aynı zamanda da son Türkiye Cumhuriyet Devletinin kuruluş imzasıdır, Kuruluş Bayramıdır. 

Sadece 30  Ağustos'ta biz Türk Ulusu olarak kendi topraklarımızı geri alıp kendi devletimizi kurmadık 30 Ağustos aynı zamanda bütün mazlum, mağdur, Dünya Milletlerinin esin kaynağı olmuştur. O Milletlere İlham kaynağı olmuştur. Bütün mağdur, mazlum ulusların özgürlük mücadelesinde büyük rol üstlendirmiştir. Sadece Ulusumuzun değil bütün Dünya İnsanlığında aynı zamanda Zafer Bayramıdır. Bütün Dünya İnsanlığı da BU Zafer Bayramı’ndan ilham alarak kendi ulusal kurtuluş savaşlarını yapmış  ve kendi bağımsız devletlerini kurmuştur. 

İşte Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyüklüğü, Dünya Liderliği, Ebedi Ve Ezeli Baş Komutanlığında 30 Ağustos Zafer Bayramında atmış olduğu imzadan kaynaklıdır. Hiç Kimse Unutmasın ki herkes bunu benliğine soksun ki Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebedi ve Ezeli Komutanlığı Tektir, Paylaşılamaz, Bölünemez. Bu 30 Ağustos Zafer Bayramını Savaşı Kazanarak, Cumhuriyetini kuran, Cumhuriyet Halk Partisini 9 Eylül'de Hemen 30 Ağustos'tan sonra 9 Eylül'de Partimizi kuran Ulu Önder Atatürk, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önünde saygıyla eğiliyor hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutluyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL