Kaya, geçmişte olduğu gibi belediyenin cenaze nedeniyle şehir dışına gitmek isteyen vatandaşların sayı çoğunluğunu oluşturduğu takdirde yeniden otobüs verme hizmetini uygulamaya sokulmasını isteyen CHP İBB Meclis Üyesi Düzgün Kaya, vatandaşların zaman zaman büyük şehirlerden de konuyla ilgili hizmet alamadığını söyleyerek, belediye olarak ilçe vatandaşlarına katkı sunmak istediklerini ifade etti.

Konuyla ilgili söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Muhammed Kaynar, cenaze işlemleri ile ilgili vatandaşın taleplerini yerine getirmekte hem ilçe, hem de Büyükşehir Belediyesi'nin takdire şayan çalışmalarını taraflı tarafsız herkesin taktir ederek dile getirdiğini söyleyerek, son zamanlarda İBB ile ilçe belediyeleri arasında görev taksimatı olduğunu belirtti. Şehir dışı cenazesi olan vatandaşların otobüsü dolduracak yeterli sayıya ulaşması halinde Büyükşehir’in hizmet verdiğini söyleyen Kaynar, “Tabii bütün talepler karşılanmamış olabilir.

Zeytinburnu Belediyesi olarak şehir dışına otobüs gönderilmesi maliyetli bir iş olduğu için imkanlar doğrultusunda elimizden geleni yapıyoruz. Konu ile ilgili gerekli hassasiyeti gösterip eksik kalan şeyler varsa hizmetlerimizi arttırarak devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ