CHP 31 MARTTA OYUNU 17 PUAN ARTIRMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart Yerel seçimlerinde Zeytinburnu’nda çok ciddi bir başarı elde etmişti. 2014 yılında CHP oyu bu ilçede yüzde 29 iken bu seçimlerde 17 puanlık yükselişle yüzde 46'ya çıktı. Buna rağmen CHP adına yarışan Adil Emecan çok az bir oy farkıyla Başkanlığı AK Parti Adayı Ömer Arısoy’a kaptırmıştı. 

CHP 23 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE ZEYTİNBURNU’NDA 20 YIL SONRA ÖNE GEÇTİ

31 Mart Yerel seçimlerinde Zeytinburnu’nda İBB Başkanlığı için yarışan Binali Yıldırım: %51,22, Ekrem İmamoğlu: %46,13 oy almıştı. 23 Haziran seçiminde Binali Yıldırım: % 47,16, Ekrem İmamoğlu: % 52,13 oy aldı. CHP Zeytinburnu’nda oyunu 31 Mart’a göre 6 Puan artırdı ve AK Parti’nin önüne geçerek Zeytinburnu’nu kırmızıya boyadı.

CHP ÖRGÜTÜ 15 TEMMUZ MEYDANINDA GECE BOYU KUTLAMA YAPTI

Altı ayı aşkın bir süredir gece gündüz Zeytinburnu sokaklarını arşınlayan CHP Örgütü İlçe Başkanı Metin Doğan önderliğinde büyük bir başarıya imza attı. CHP’nin bu başarısına İYİ Parti Zeytinburnu örgütü’de büyük katkı sundu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından büyük bir zafer elde eden ve 20 Yıl sonra Zeytinburnu’nda öne geçen CHP Örgütü 15 Temmuz meydanında doyasıya zaferini kutladı. Halaylar ve Horonlar ile gece boyu devam eden eğlenceyi Hawai fişekler farklı bir havaya büründürdü. Meydanda kısa bir konuşma yapan CHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Metin Doğan Zeytinburnu’nda büyük İstanbul zaferine katkı sunan tüm örtümü kutuluyorum dedi.