Seçildiği ilk günden itibaren neredeyse evine uğramayan ve sürekli Zeytinburnu Halkıyla iç içe olan ve 90 günlük bir süreçte Halkın özlediği gönül belediyeciliğinin tam manasıyla hakkını veren Başkan Ömer Arısoy vatandaşlardan tam not aldı. Çarşamba günlerini Belediyede Halk günü ilan eden ve makamında vatandaşların dertlerini sıkıntılarını dinleyen Başkan Ömer Arısoy makamını Millet Bahçesine çevirdi.

Bu süreçte kendisine Hayırlı olsun ziyaretine gelen İlçe Protokolünü bu kez Başkan Arısoy iade-i ziyarette bulundu.  Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas’ı, Emniyet Müdürü Cenk Özmen’i, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Halil Akar, Emniyet Müdürü Cenk Özmen ve Millet Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt’u makamlarında ziyaret eden Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve Başkan Yardımcıları hem iade-i ziyarette bulundular hem de Zeytinburnu’nu masaya yatırdılar. 

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ilçe Protokolüne iade-i ziyarette bulunurken, hem Kaymakamlık, Hem Milli Eğitim, hem Askerlik ŞBSİ VE Emniyet çalışanlarını da ziyaret etti ve kolaylıklar diledi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL