İstanbul Büyükşehir Meclis üyesi Mimar Süleyman Uluocak yeni kurulan Zeytinburnu İmar Müdürlüğünün bütçesinin meclise gelmesi üzerine Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a müdürlüğün bütçesiyle ilgili bazı sorular sordu. Bu sorular üzerine söz alan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy 1999 Yılında Murat Aydın Başkan ile Belediyeyi devraldığımızda sadece imar ve şehirciliği müdürlüğünün görevinin buna bağlı dört farklı müdürlük yerine getiriyordu. Biz bu dört müdürlüğü kapatarak yaklaşık 20 yıl boyunca tek müdürlük olarak hizmet verdik. Artık 20 yıl sonra Kentsel Dönüşüm müdürlüğü olarak yeni bir müdürlük kurmak hasıl oldu. Bu müdürlüğü kurarak ilçemizde Kentsel Dönüşüme ne kadar çok önemsediğimizi ortaya koyduk.

Şunun altını özellikle çiziyorum. Kentsel Döşümü Müdürlüğünü kurarak İmar ve şehircilik müdürlüğün atıl bir duruma düşürmedik. Oldukça yoğun olan bu müdürlüğün bazı fonksiyonlarını Kentsel Dönüşüm müdürlüğünde toplayacağız. Burada büyük bir bilgi birikimi oluşacak. Büyükşehirden bir arkadaşımız buraya başladı ve oldukça yoğun bir şekilde çalışıyor. İmar ve Şehircilik müdürlüğünde görev yapan arkadaşları artık fiilen Kentsel Dönüşüm müdürlüğüne örgütleyeceğiz. Bu Müdürlük bizim için çok önemli. Seçim döneminde bu konuyla ilgili verdiğimiz her sözün arkasındayız dedi.

Belediye Başkanı Ömer Arısoy Zeytinburnu Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Birinci birleşiminde büyük bir müjde verdi. Askeri lojmanları bir bölümü Millet Bahçesi olacaktı diğer bir bölümü ise Başakşehir’de yapılan askeri lojmanların maliyeti karşılamak için Bakanlık tarafından hasılat paylaşımı çerçevesinde yapılacak olan konutlardan bakanlık vazgeçti. Geçtiğimiz haftalarda Bakanımıza yaptığımız ziyarette bu isteğimiz kabul edildi. Bakanımız bütün bürokratların huzurunda bunu açıkladı. Burası artık rezerv konut alanı haline gelecek. İnşallah Zeytinburnu’nun dönüşümünde burayı kullanacağız. Bu müjdeyi de buradan verelim dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL