Bir Adnan Kahveci modeli vardı. Bir Recep Yazıcıoğlu modeli vardı. Belki çok erken ama Bir de Ömer Arısoy modeli olacak. Seçimin üstünden İki ayı aşkın bir süre geçti. Şöyle bir köşe yazısı kafamda tasarlıyordum. Son 10 yılda özlediğimiz Gönül Belediyeciliğinde örnek gösterilecek bir gayret içindesiniz ya Hizmet Belediyeciliğiniz?

Tam yazımı kafamda toparlarken Başkan Ömer Arısoy Bombayı patlattı ve Belki de bu ilçeye yapılacak en önemli hizmetin altına imzasını attı ve  Zeytinburnu Belediye Meclisinin Haziran Ayı Birinci birleşiminde bu müjdeyi Zeytinburnu halkına verdi.

Askeri lojmanların bir bölümü Millet Bahçesi olacaktı diğer bir bölümü ise Başakşehir’de yapılan askeri lojmanların maliyetini karşılamak için Bakanlık tarafından Konut+Ticaret alanı olarak değerlendirilecekti. Bakanlık tarafından hasılat paylaşımı çerçevesinde yapılacak olan konutlardan bakanlık vazgeçti. Başkan Arısoy Mecliste bu müjdeyi şu sözlerle duyurdu. ‘’ Geçtiğimiz haftalarda Bakanımıza yaptığımız ziyarette bu isteğimiz kabul edildi. Bakanımız bütün bürokratların huzurunda bunu açıkladı. Burası artık rezerv konut alanı haline gelecek. İnşallah Zeytinburnu’nun dönüşümünde burayı kullanacağız. Bu müjdeyi de buradan verelim dedi.

 Bu vazgeçiş kendi başına olmadı. Bu kadar değerli bir arazi karşısında dahi lojmanları yapmak için elinin taşın altına koymayan bakanlık bu kez hem lojmanları yaptı ve hem de bu kadar değerli bir rezerv alanından vazgeçti. Bu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve ekibinin başarısıdır. Bu bugüne kadar bu ilçeye çok kısa bir süre içinde yapılan çok değerli bir hizmettir. Bu Ömer Arısoy’un sadece Gönül Belediyeciliği değil bunun yanında Hizmet Belediyeciliği yapacağının işaret fişeğidir.

Ben inanıyorum ki Zeytinburnu inşallah Ömer Arısoy Başkanlığında çok daha fazla hak ettiği layık olduğu hizmeti alacak. Bunun yanında Başkan Arısoy Kentsel Dönüşümde adından İstanbul’da söz ettirecek.

MURAT ERGÜN