Yıldırım, 15 Temmuz Derneği tarafından Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen iftar programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. İftar öncesinde, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'ne giderken Kazlıçeşme Sahili'nde aracından inen Yıldırım, burada iftar hazırlığı yapan vatandaşların yanına uğradı.

"Hazırlıklar tamam mı?" diye soran Yıldırım'ı vatandaşlar iftara davet etti. Yıldırım da 15 Temmuz Derneği'nin iftarına davetli olduğunu söyledi. Vatandaşlarla fotoğraf çektiren Yıldırım, bir mangalda tavuk pişiren vatandaşlara da yardım etti.

Fotoğraf çektirmek isteyen Beşiktaş taraftarı 18 yaşındaki Emre Taşkın, Binali Yıldırım'dan "kartal pençesi" hareketini yapmasını rica etti. Yıldırım da Taşkın'ı kırmayarak, "kartal pençesi" hareketini yaparak poz verdi.

Binali Yıldırım buradaki ziyaretin ardından iftar programına katılmak için Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'ne geçti. Yıldırım, iftar öncesi yaptığı konuşmada, bugünün 19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının, 100 yıl önce Samsun'a çıktığı günün yıl dönümü olduğunu hatırlattı. İftarın, böylesine güzel bir güne rast gelmesini sağlayan 15 Temmuz Derneği'ne teşekkür etti.

HABER MERKEZİ