AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti'nin İstanbul seçim kampanyası üç genel başkan yardımcısı tarafından yürütülecek. İstanbul Kampanyasının başında Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal var. Bir süre İstanbul yol haritası üzerinde çalışan Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ardından İlçe Başkanlıklarını ziyaret etmeye başladı. AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanlığını ziyaret eden Ünal basına kapalı toplantıda partililerle 23 Haziran'ın yol haritasını paylaştı. Toplantıda Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve ilçe Başkanı Selami Delibalta’da hazır bulundu. 

Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Zeytinburnu Teşkilatını mağduriyet konusunda uyardı. 31 Mart Yerel seçimlerinden farklı olarak şimdi seçilmiş bir Belediye Başkanınız ve meclis üyeleriniz var. Eliniz çok daha güçlü. Sahaya inin ev ev gezin ve asıl mağdurun AK Parti olduğunu halka anlatın. Özellikle 31 Mart'ta sandığa gitmeyen seçmenlerle bire bir görüşmeler yapın ve onları mutlaka andığa götürün dedi. Toplantının ardından bir süre İlçe Başkanı Selami Delibalta’nın makam odasında dinlenen Ünal ardından Zeytinburnu’ndan ayrıldı. 

AK Parti’nin İstanbul seçimlerinde Mahir Ünal, medya, sosyal medya ve tanıtım filmlerine ilişkin çalışmaları koordine ediyor. Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da, Seçim Koordinasyon Merkezi'nin başında olacak ve mitinglerin programlarını hazırlayacak. Hamza Dağ da kamuoyu ve eğilim yoklamalarından sorumlu olacak. AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, kampanya süresince İstanbul il, ilçe teşkilatları ve vatandaşlarla bire bir görüşmeler yapacak. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL