Akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar okundu. İftar yemeğinin ardından konuşma yapan MHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Habip Kapıcıoğlu, Şüphesiz, ramazan ayı bereket ayıdır ve bizleri her seferinde ortak bir şuur etrafında birleştirir. İşte, bugün bizleri burada bir araya getiren bereketli iftar sofraları bunun en güzel örneği olarak önümüzde duruyor. Yüce Mevlam, mübarek ecdadımızdan devraldığımız bu güzel sofraların manevi bereketini, gelecek nesillerimize miras bırakabilmeyi nasip eylesin. Fakat takdir edersiniz ki; evlatlarımıza ramazan gelenekleriyle birlikte miras bırakacağımız bir emanet daha var. O da hiç şüphesiz üzerinde yaşadığımız ve mübarek şehitlerimizin kanlarıyla yurt kıldığımız aziz vatanımız, Bu kutsal ve kadim emanetin, gelecek bin yılda da Türk ve İslam yurdu olarak anılması en büyük arzumuzdur. Tarihin omuzlarımıza bıraktığı bu ağır bir o kadar da şerefli yükün sorumluluğunu yerine getirebilmek için azami ölçüde gayret göstermek zorundayız. Memleketimizin karşı karşıya kaldığı sinsi tehlikeleri ve karanlık kumpasları, ancak omuz omuza vererek ve kader birlikteliği yaparak göğüsleyebiliriz. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koymuş oldukları siyasi tavrın ve kader birlikteliğinin işte tam da bu tarihi sorumluluğun bir tezahürü olduğunu ifade etmeyi bir ödev olarak görüyorum. Bu birlikteliği, memleketimizin sadece bugününü değil, gelecek yüz yılını da koruyacak önemli bir hamle olarak değerlendiriyoruz. Bu pencereden bakıldığında Cumhur İttifakı, Türk Milleti'nin stratejik aklına ve kadim irfanına işaret etmektedir. Dün birinci mecliste, milliyetçi ve mukaddesatçı çevreleri bir araya getiren irade ne ise bugün de Cumhur İttifakını oluşturan irade odur. Nasıl ki Türkiye Cumhuriyeti'nin harcı, bu tercihle karıldıysa devletimiz yine yüzüncü yaşına da bu tercihle dokunmalıdır.31 Mart yerel seçimlerinde, bizler Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti kadroları olarak omuz omuza ve samimi bir çalışma ile Cumhur İttifakını ülkemizin hemen her seçim bölgesinde başarıya taşıdık. Şimdi, bu başarıyı İstanbul'u Cumhur İttifakı adayımız olan Binali Yıldırım Beyefendiye kazandırarak taçlandırmakla mükellefiz. Bunun aynı zamanda Türkiye'nin ve İstanbul'un istikbalini güvence altına almak olduğunun farkındayız. Dolayısıyla 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimlerine olağanüstü büyük bir gayretle hazırlanacak ve zafere taşıyacağız. Bu düşüncelerle, sizleri saygıyla selamla Yüce Allah'ın mücadelemizde bizlere kuvvet vermesini niyaz ediyorum dedi.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan İftar yemeğinde yaptığı konuşmada, 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili olarak "31 Mart’ta bir şaibenin yapıldığı belli. 28 binden 13 bine düşmesi şaibenin en büyük delili olarak karşımıza çıkmakta" dedi. Adan,  "10 milyonun üzerinde bir seçmeni olan milletin iradesine başvurmak doğru bir işlemdir. İnanıyorum ki, İstanbullu hemşerilerimiz 23 Haziran’da Binali beyin birikimlerinden istifade etme noktasında bir karar vereceklerdir." Dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy iftarda yaptığı konuşmada, 23 Haziran seçimlerinde biliyorsunuz bir anımız eksik kaldı. Cumhur ittifakı olarak beni çok net bir oy oranıyla seçtiniz. İnşallah 23 Haziran’da da rekor bir oy oranıyla Binali Yıldırım başkanımızı seçeceğiz. 23 Haziran’da, Milletimiz en iyi kararı verecektir. Seçimin niçin yenilendiğini soruyorlar. 31 Mart’ta bir şaibenin yapıldığı belli. 28 binden 13 bine düşmesi şaibenin en büyük delili olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizim, sizin, herhangi birisinin bu konuyu artık tartışmaması lazım. Neden, çünkü Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı tartışılamaz. Mahkeme kararını vermiştir. Şimdi mahkemeyi de fazla yıpratmayalım. YSK’nın kararlarına itiraz söz konusu değildir. Bu anayasal bir haktır. Bu bakımdan YSK’nın almış olduğu karara saygı duymak ve İstanbul’u yönetecek olan değerli belediye başkanını İstanbullular seçecektir. Ve görecekseniz çok daha hayırlı bir sonuç çıkacaktır” dedi. Konuşmaların ardından yapılan dua ile iftar programı sonra erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL