CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Mimar Beste Dede çocuk istismarıyla ilgili Meclise Önerge verdi. AK Parti Zeytinburnu Meclis üyesi Reşide Yüksel Anneler gününe özel bir mesaj okudu. Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Yol bordür tretuvar tamiri ile park revizyonu ve peyzaj düzenleme yapım işlerinin 24 (Yirmidört) ay süre ile ihale edilmesi hakkında Fen İşleri Müdürlüğünün 16443 sayılı teklifini Meclise getirdi. CHP Meclis üyesi İsmail Terzi CHP Grubu olarak bu önergeye destek vermeyeceklerini bu ihalenin 6 ayda bir yapılması ve ihaleye taban fiyat konulmasının Zeytinburnu Halkının yarına olacağını söyledi. 

Zeytinburnu Belediyesi Bünyesinde olmayan ve ilk kez kurulacak olan Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü önergesinin meclise gelmesine CHP grubu çok geç kalınmış bir teklif diyerek destek verdi. CHP Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar bir CHP olarak Kentsel Dönüşüm Komisyonu kurulması için önerge vermiştik AK Parti Grubu be Başkan bunu kabul etmemişti şimdi önümüze müdürlük olarak geldi. Demek ki artık bunun ne kadar önemli olduğunu anladınız. Şuan Zeytinburnu’nda Beş yer acil olarak Kentsel Dönüşüm bekliyor. Bu anlarla ilgili Belediye Başkanımız ve Çevre Bakanımız buraya gelerek bu insanlara emsal artışı da içinde olmak üzere birçok sözler verdi. Bizler bu konuların takipçisi olacağız. Biz Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünün kurulmasına CHP olarak EVET oyu vereceğiz.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy 1999 Yılında göreve geldiklerin de daha hızlı karar almak için Müdürlükleri azalttıklarını fakat artık bugün yaptığımız değerlendirmede İmar ve Fen işleri Müdürlüğünün işlerinin yeterince yoğun olduğunu bu nedenle böylesine önemli bir konuda daha hızlı yol almak için Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurmaya karar verdiklerini söyledi. CHP Grup Başkanı arkadaş bunu kurmak sanki kanuni bir zorunluluk gibi anlattı. Bu bizim tercihimiz dedi.

Belediye Başkanı Ömer Arısoy konuşmasını şöyle sürdürdü. Bizler seçim döneminde verdiğimiz her sözün arkasında inşallah 5 yıllık süre için bu sözlerimizi hızla hayata geçireceğiz. Verdiğimiz sözler içinde önceliğimiz Kentsel Dönüşümdür. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bakanlıkla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. İETT Bloklarındaki Dönüşümün önünü seçimden önce attığımız imar artışı adımıyla çözdük. Şimdi orada dönüşüm çok daha kolay olacak. Çırpıcı Mahallesindeki dönüşümle ilgili seçimlerden önceki Cuma günü riskli alan kararı yayınlandı. Orada da bir çözüm inisiyatifi ortaya çıktı. Orada yüklenici firma gerekeni yapmazsa Biz belediye olarak inisiyatifi elimize alacağız ve Vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Arnavut mahallesinde TOKİ ile bir protokol hazırlandı. O süreci de takip ediyoruz. Seçimlerde de söylediğimiz gibi Telsiz ve Beştelsizde başlatılan uygulamaları bir an önce çözüme kavuşturup yola koymak ve sonra diğer alanları çözüme ulaştırmak bununla birlikte bunda sonra ilçemizde Kentsel Dönüşümün yol haritası ortaya çıkacak dedi. Konuşmaların ardından Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünün kurulmasına yönelik rapor oy birliğiyle meclisten geçti. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ