Beste Dede yakalanan kaçak göçmenlerin % 10’unun Zeytinburnu’nda olması manidar dedi. CHP Meclis üyesi Eyüp Cankurtaran ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ye rağmen Venezuela devlet başkanı Maduro’ya destek vermesini doğru bulduğunu ifade etti. CHP Meclis üyesi Selamettin Yeniyol ise son günlerde verilen şehitlerden dolayı Türk milletine baş sağlığı diledi.

Gençlik ve spor komisyonu üyesi olması nedeni ile 19 Mayıs ile alakalı konuştu. CHP’nin diğer meclis üyesi Metin Ayteykin Gazioğlu ise verdiği önergede CHP, MHP, İyi parti ve Saadet partili Belediye başkanlarının seçimi kazandıkları yerlerde Belediye binalarındaki tabelalara T.C. ilavesi yaptı. Zeytinburnu Belediyesi tabelasına da T.C. ibaresini ekleyelim diyerek önerge verdi. 

AK Parti Grup başkan vekili avukat Muhammet Kaynar ‘da CHP’li meclis üyesi Metin Aytekin Gazioğlu’na show yapmayın. Elinizdeki gündeme bakın başında T.C. yazıyor. Bizim T.C ile sorunumuz varmış gibi bir algı yapmayın diyerek tepki gösterdi. Düzgün Kaya, İsmail Terzi de bire konuşma yaparak kendi gerekçelerini savundu. Meclis Grup başkan vekili Cemal Merdan hem kendi partisi hem de CHP Grup başkan vekiline ramazan ayının ilk gününde yaptığınız konuşmalar uygun değildir diyerek uyardı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL