Zeytinburnu Belediyesi 8.Dönem Meclis Toplantısı öncesinde gruplar toplandı. AK Parti Grubunda ilk toplantıya Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve AK Parti ilçe Başkanı Selami Delibalta’da katıldı. Grup Zeytinburnu Belediyesi’nin 8. Dönem İlk Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un katılımıyla gerçekleşti. Bu dönem AK Parti ve CHP’nin yanı sıra MHP’de meclisteki yerini aldı. Meclis toplantısının açılışında herhangi bir siyasi görüş, parti ayrımı yapmaksızın daha iyi bir Zeytinburnu’nu için çalışacakları mesajını veren Başkan Arısoy, böylelikle Belediye başkanı olarak ilk meclis toplantısını da gerçekleştirmiş oldu. 

Toplantısında alınan karar gereği Zeytinburnu Belediyesi Meclisine 7.Dönemde olduğu gibi 8.Dönemde de Cemal Merdan Başkanlık yapacak. Cemal Merdan’a Fatih Aydoğan vekâlet edecek. 7.Dönem’de AK Parti Grup Başkanlığını Mehmet Altuntaş yürütmüştü. Altuntaş bu dönem Meclis üyesi olmadı. 8.Dönemde deneyimli siyaseti Zeytinburnu Meclis üyesi Muhammed Kaynar, AK Parti Grup Başkanlığı görevini yürütecek. 

CHP 8.Dönem Öncesi grup toplantısını gece yaptı. İlçe Başkanı Metin Doğan Başkanlığında yapılan toplantıda alınan karar gereği 7.Dönmde olduğu gibi 8.Dönemde de CHP Gruba Zeytinburnu Meclisinde deneyimli siyasetçi Hasan Hüseyin Üsküdar Başkanlık yapacak.

Zeytinburnu Belediye Meclisinin 8.Döneminin ilklerinde biri de, Yıllar sonra Zeytinburnu Meclisinde MHP Temsil edilmeye başlanmasıydı. Bir önceki dönem MHP Zeytinburnu ilçe Başkanı Reşat Ok ilçe Başkanlığından istifa ederek Cumhur İttifakı Meclis Üyesi seçildi. Meclisin ilk gününde Reşat Ok Yeniden MHP saflarına katılarak Zeytinburnu Meclisinde Üç Hilali temsil etmeye başladı..

Grup Toplantılarının ardından Zeytinburnu Belediye Meclisi 8.Dönemin ilk Birleşimini yaptı. İlk Birleşime Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy Başkanlık yaptı. Divan kâtipliklerini ise en genç Meclis üyeleri Serdar Duran ve Beste Dede yaptı. Başkan Arısoy seçim dönemini geride bıraktık inşallah hep birlikte Zeytinburnu Halkına verdiğimiz sözleri yerine getirmek için el birliğiyle çalışacağız dedi.

“DAHA İYİ BİR ZEYTİNBURNU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Zeytinburnu’nun bir seçimi daha başarıyla geride bıraktığını söyleyen Başkan Arısoy, “Zeytinburnulu hemşehrilerimizden aldığımız yetkiyle bugün burada bulunmaktayız. Meclis üyeleri olarak daha iyi bir Zeytinburnu için hepimizin sorumlulukları olacaktır. Ben kendi partim ve kendi adıma, hatta mensubu olduğumuz ittifak adına; önümüzdeki 5 yıllık süreçte daha mutlu, daha yaşanabilir ve çağdaş bir Zeytinburnu için çalışacağıma bir kez daha burada söz veriyorum. Meclis üyeleri olarak bizler bulunduğumuz konum itibariyle; ortak bir Zeytinburnu paydası içerisinde, bize oy veren, vermeyen herkes için, ayrım gözetmeksizin hizmet edeceğiz. İnancı, düşüncesi, partisi, mensubiyeti, mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun bu ilçede yaşayan herkesin birer Zeytinburnulu olduğunu unutmayacağız, ayrı gayrı olmadan bu anlayışla çalışacağız” dedi. Başkan Arısoy konuşmasının ardından 8. Dönem meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi.
 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL