Saadet Partisi Zeytinburnu ilçe Başkanı Bülent Cuhacıbaşı, konuşmasını şöyle sürdürdü. Gecesini gündüzüne katarak bin bir fedakarlıklarla çalışmalara katılan davasını dert, derdini davası edinen milli görüş hareketinin gerçek sahibi teşkilat mensubu arkadaşlarım. Hanım efendiler, beyefendiler, sevgili gençler hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi hepinizin ve hepimizin üzerine olsun. Biz yola çıktığımız günden bugüne kadar her fırsatta milli görüş bayrağını Zeytinburnu’nda en üst noktaya dikeceğimizi ve Erbakan hocamızın kabri başından tüm ülkeye bir mesaj vereceğimizi söyledik. İki partiye mecbur olmadığımızı sorumluluğumuzu kuşanarak yeniden iktidara ortak olduğumuzu tüm kamuoyuna ilan ettik.

Elhamdülillah geldiğimiz noktada buna çok az bir zaman kaldığını, inşallah bu sözümüzü 31 mart seçimlerinde yerine getirmek için var gücümüzle çalıştığımızı ve bu çalışmaları son güne kadar sürdüreceğimizi belirtmek isterim. Bu çalışmalar kapsamında birçok  hane, iş yeri ve dernek ziyaretlerinde bulunduk, binlerce insanın elini sıktık hasbihal ettik. Zeytinburnu’muzun sorunlarını konuştuk ve çözüm için projelerimizi anlattık. Çok samimi bir şey söyleyeceğim. İnsanların bir çoğundan Mikail Başkan diğer adaylardan birkaç gömlek üstün sözünü duyduk. Kentsel dönüşüm projeniz harika, sosyal belediyecilikte çığır açacak projeleriniz var sözleriyle övgülere mazhar olduk.

Biz adayımızı açıkladıktan sonra Zeytinburnu halkına projelerimizi anlatmaya başladık. Bizden çok sonra adaylığı açıklanan  aday arkadaşlar bizim projelerden bahsediyorlar. Aynısını da söyleyemiyorlar çok belli olmasın diye. Bu durum hoşumuza gitmiyor değil, takip edilmek ve taklit edilmek bizim doğru yolda olduğumuza inancımızı artırıyor. Son günlerde AK Parti adayı bizim kentsel dönüşüm projemizi diline dolamış, yapamazsınız da diyemiyor. Yapabileceğimizi kendisi de biliyor. Bakanlık ve büyükşehir desteği olmadan olmaz diyor. Sevgili başkan Zeytinburnu halkına söz veren sayın bakan bizim de bakanımız aynı desteği Zeytinburnu halkının menfaati için bize de vereceğinden eminiz. Ayrıca 94 ruhu diye övülen belediyecilik hizmetlerini iktidarda başka partiler varken yapmış bir teşkilata bu tür sözler söylemek çok yersiz. Bunun yapılabilir olduğunu sizler de çok iyi bilirsiniz.

Geçenlerde Ak Parti ilçe başkanı geçmiş dönemde ilçemizde belediye başkanlığı yapan CHP adayını eleştirmiş. Onun zamanında çok sayıda kaçak binanın yapıldığını, döneminde rüşvet ve yolsuzluğun had safhada olduğunu, toplanılmayan çöp dağlarından sokaklarda yürüyecek yer olmadığını vesaire… Hepsi de doğru. Zaten Zeytinburnu halkı o dönemde cezayı kesmiş seçime belediye başkanı olarak giren seçimi üçüncü olarak bitirmişti. Ama Sayın Başkan keşke Sizin partinizin yönetimde olduğu dönemde yapılan rantsal dönüşümden yolsuzluktan belediyede bankamatik memurluğu yapan çalışanlardan ihalelerdeki yolsuzluklardan da bahsetseydiniz.20 yıldır beceremediğiniz Kentsel Dönüşüm yüzünden halkımızın kendi tabutlarında yaşadığını da söyleseydiniz. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün, Ama aslında bizim mücadelemiz bu toplumun sağcısını da solcusunu da derinden etkileyen ahlaki yozlaşmaya karşıdır. Ahlak denince aklımıza sadece caddelerde edepsizce hareket eden yozlaşmış gençler gelmemeli, rüşvet, yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma, işi hakkıyla yerine getirmeme, bunlar ahlakın konusu değil mi. Yıllardır milletin hakkını gasp edenlerle mücadele ettiğimiz gibi sıra bana da gelsin diye bekleyenlere de fırsat vermeyeceğiz.

Biz buradayız. Adayımızla teşkilatımızla bu işe talibiz. Milletimiz, sizin bize oy vermezseniz CHP gelir  yada bize oy verin AK Parti  kaybetsin yalanlarınızdan bıktı. Tek alternatif milli görüşün baba ocağı Saadet Partisi .En çok da bundan korkuyorsunuz ..Siz de biliyorsunuz Saadet Partisine seçim kaybederseniz bu sizin için sonun başlangıcı olur. Unutmayın Zeytinburnu’muzun kaybedecek bir beş yılı daha yok. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en derin duygularımla selamlıyor Allaha emanet ediyorum…

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ