Saadet Partisi ilçe Başkanı Bülent Çuhacıbaşı, Kendisi de Rumeli Göçmeni olan Saadet Partisi 1.Sıra Meclis üyesi Adayı Şenol Yurtseven ve diğer Meclis üyesi Adaylarının da eşlik ettiği ziyarette ilk konuşmayı ev sahihi Tüm Rumeliler Dernek Başkanı Mehmet Ali Vatansever yaptı. Tüm siyasi partileri hemşeriyle buluşturduğunu altını çizen Vatansever biz tümü siyasi adaylarımızı dinliyoruz. Biliyorum benim hemşehrilerim sonuçta en güzel kararı vereceklerdir dedi. 

Saadet Partisi Zeytinburnu ilçe Başkanı Bülent Çuhacıbaşı misafirperverliğinden dolayı Rumeli camiasına teşekkür etti. Kendisi de Rumeli Göçmeni olan Saadet Partisi 1.Sıra Meclis üyesi Adayı Şenol Yurtseven, Biz borcumuz bile insanlardan isterken utanırız. Hemşerilerim dahi olsanız Sizlerden oy isteyemem ama şunu Sizlere rahatlıkla söyleyebilirim. Tüm adayların projelini inceleyen sonunda kararınızı Siz verin. Ben biliyorum ki o zaman bize oy vereceksiniz dedi. 

Saadet Partisi Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Dr. Mikail Kabak, halkın oyları ile başkan olduğu zaman Zeytinburnu için yapacağı çalışmaları ve projelerini kısa kısa Rumelilerle paylaştı. Sosyal Belediyecilik 1. önceliği olacak Net ve anlaşılır bir dil ile kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Saadet Partisi Zeytinburnu Belediye başkan adayı Dr. Mikail Kabak adaletli hakkaniyetli bir şekilde parsel ve ada basında kentsel dönüşüm yapıldığı zaman devletin % 35 fazlalık verdiğini bununla da hak sahiplerinden bir kuruş para almadan bire bir kentsel dönüşümüm mümkün olduğunu söyledi. Saadet Partisi Zeytinburnu Belediye başkan adayı Dr. Mikail Kabak Milli görüş belediyeciliğinde geçmişte neler yaptığımızı halkımız çok iyi biliyor. 

31 Mart 2019’ da yapılacak olan seçimde Zeytinburnu halkı inşallah sadece önlerinde CHP ve AKP adayı varmış algısına pirim vermeyecek ve kendilerine hizmet edecek Saadet partisi adayı olarak bana oy verip başkan yaptıkları zaman kentsel dönüşüm başta olmak ne tür projeleri hayata geçirdiğimizi görecekler inşallah dedi. Basın mensuplarının bugüne kadar konuşan bütün belediye başkanları ve yetkililer ya dairenizden % 25 kesinti yaparız yada siz fark ödersiniz dedikleri halde siz nasıl hak sahiplerinden bir kuruş para almadan bire bir kentsel dönüşüm yapacaksınız sorusunu sordu. Saadet Partisi adayı Dr. Mikail Kabak bizim projemizde binayı yık yerine yenisi yap modeli kentsel dönüşüm değildir. Biz parsel veya ada bazında kentsel dönüşüm yapacağız. En az 3 bin M.2 arsa ürettiğiniz zaman zaten devlet fazladan % 35 bir imar hakkı veriyor. Bu da hesapladığımız zaman bir bir kentsel dönüşüp mümkün. Zaten Zeytinburnu ilçesindeki çözümde ancak böyle olur. Yoksa 1999’ dan günümüze zaten her şey ellerinde olan Mevcut Belediye başkanı bu işi çözerdi. Biz kesinlikle Kentse dönüşümde Kâr etmeyi düşünmüyoruz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL