‘YAMALI BOHÇA İTTİFAKI HERKESE MAVİ BONCUK DAĞITIYOR’

Sözlerine Tokatlıları ve davetlileri selamlayarak başlayan AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta geceye damgasını vuran konuşmasın şöyle sürdürdü. Dünya da dengelerin ve güç savaşlarının yeni bir boyut kazandığı, düşmanın açıktan mücadele etmek yerine siyasi ve ekonomik enstrümanları kullanmayı tercih ettiği dönemleri yaşıyoruz. Ülkemizde bundan nasibini almakta ve tüm Dünyayı kendi istekleri doğrultusunda yönlendirme arzusundaki güçler, yerelde de ortaklık tesis edebilecekleri çevrelerle ittifaklar kurmaktadırlar. İşte yaklaşmakta olan 31 Mart yerel seçimlerini bir 'Beka' meselesi olarak görmemizin sebebi de budur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki cumhur ittifakı olarak bizler ülkemizi örtülü ve açık tehdit eden tüm güçlere karşı set olurken, yereldeki işbirlikçilerin de sinsi, planlı, maksatlı oyunlarını da bozmak durumundayız. Şer cephesi kurdukları yamalı bohça ittifakıyla nabza göre şerbet vermeye, her gittikleri kapıya mavi boncuk dağıtmaya devam etseler de biz bunların geçmişini biliriz dedi.  

‘MALUM ADAYIN ZEYTİNBURNU’NA KATKISI ÇÖP,ÇAMUR,ÇUKURDAN İBARETTİR’

Başkan Selami Delibalta, Karşımıza aday diye çıkarılanın, bugüne kadar Zeytinburnu’na hemşerilerimize ne katkısı olmuştur diye baktığımızda çukur, çamur, batak siyasetinden başka somut tek icraat görememekteyiz. Yeri gelmişken, Tokat’ımızın meşhur bir tabiri vardır; 'Bizim gelin halı getirir, kendi serer kendi oturur'. İşte karşımıza aday diye çıkarılanlar budur. Esasında CHP zihniyeti, şer kafası hep buydu. Hangi makama, hangi mevkie gelirlerse gelsinler serdikleri halıya ancak kendileri oturur, millete bir yamalı kilimi bile çok görürler. Hatta öyle ki bununla da kalmaz, yanında yöresinde kim varsa hepsine ayrı makam talep ederler. Dertleri millete hizmet değil, kendilerine hizmet edilmesidir. Görülmüştür, denenmiştir. Yine milletimizin ferasetiyle  demokratik seçimlerle alaşağı edilmişlerdir. 

‘ONLARIN DÖNEMİNDE ADAM KAYIRMA VE RÜŞVET SIRADANDI’

İşte buna rağmen kendi ismini pazarlamak için Cumhurbaşkanımızın adını bile kullanmaktan imtina etmeyen adaletsiz zihniyet, tahmin ediyorum ki yine Tokat’ımızın meşhur şu sözünü de bilmez; 'Çöp başında devlet olmaz'. Oysa bu güreşe doymayan pehlivanlar belediyeyi teslim ettikleri zamanı tez unutmuşa benzerler. Personel maaşlarını ödemedikleri için Zeytinburnu’nun her yanını çöp dağlarının kapladığı, insanımızın yürüyecek kaldırım bulamadığı, asfaltın sadece belli başlı yerlerde olduğu, caddelerimizin çamurdan, çukurdan geçilmediği dönemlerde sanki kendileri başkan değillermiş gibi hemşerilerimizden oy isteme cesaretini tekrar bulabilmektedirler. Kaçak ve imarsız yapılara ruhsat veren kimdi diye sorsak ne cevap verebilirler? Belediye’de odacıların imar izni takip ettiği, iller bankası tahsisatından gelecek yıllara ait kısımların bile kullanıldığı, adam kayırma ve rüşvetin sıradanlaştığı dönem hangi dönemdi acaba sormak isterim? Sevgili Tokatlı hemşerilerim... Siz size hizmet edeni de, ayağınıza bağ olanı da bizden iyi bilirsiniz elbet. Arife tarif gerekmez. İşte bizim Cumhur İttifakı AK Parti adayımız komşunuz, dostunuz, evladınız Ömer Arısoy, işte karşımıza çıkan yamalı bohça ittifakı. Büyük şehir belediye başkan adayımızın Sayın Binali Yıldırım olduğunu zaten biliyorsunuz. 31 Mart sabahı gereğini yaparak aklı dışarıdan, yaması içeriden şer ittifakına gereken dersi vereceğinizi biliyor, hepinize sevgi ve sayılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olunuz. Kalın sağlıcakla diyerek sözlerini tamamladı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL