Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinin 1500 kişilik salonu hınca hınç dolduran Muşlular ellerinde Türk Bayraklarıyla Meclis üyeleri Hacı Fikret Tuncer ve Başkan Adayı Ömer Arısoy’a gece boyunca tezahürat yaptılar. Gecede kürsüye ilk olarak selamlama konuşması için ev sahibi Meclis üyesi adayı Fikret Tuncer çıktı. Konuşmasının başında bu yola birlikte çıktığım iki Meclis üyemizi Cahit bayram ve kadir Erbasan’ı rahmetle anıyorum diyerek başladı. Tuncer konuşmasını şöyle sürdürdü. 31 Mart’ta çok önemi bir seçime gidiyoruz. 20 Yıldır Zeytinburnu’nda Belediyecilikte ilklere imza atan AK Parti bu kez bayrak değişimi ile yeni hedefler için yola çıkacak. Murat Aydın Başkanın bıraktığı yerden bayrağı daha yükseğe taşımak için Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın takdiriyle ilçemize aday olarak gönderilen eski başkan yardımcımız Kültür Bakan Yardımcımız Ömer Arısoy inşallah Siz hemşerilerimin büyük desteği ve duasıyla 1 Nisan sabahı Belediye başkanımız olacak. Bunun için sizlerden destek ve dua bekliyoruz. Bu çok özel gecemde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi. 

Muşluların STK’lardaki güçlü sesi Mehmet Hoca ise gecede yaptığı konuşmada Bizim hemşerilerimiz Selahattin Eyyubi’nin torunları hak etmedikleri hiçbir menfaatin peşinde olmazlar. Biz inşallah Ömer beyden bu semte Şehri-i Emin olduğunda Hz. Ömer’in adaleti ile bu şehri yönetmesini istiyoruz. Bizim hemşerilerimizin atölyeleri vardır. İsteklerini, arzularını yerine getirmezseniz dahi onlara göstereceğiniz bir güler yüz bir tebessüm bizim için dua niyetindedir dedi. 

Muş gecesinde konuşan AK Parti eski milletvekili Canan Kalsın “Cumhur ittifakının karşısında zillet ittifakı var. Hiçbir şekilde aynı masanın etrafında oturamayacak olan 4 parti ittifak yapmış durumda. Tek dertleri Erdoğan’ı devirmek. Ülkemiz beka mücadelesi veriyor. Türkiye'nin mücadelesinde elinin güçlü olması gerekiyor. Çatlak yapı, zayıf hükümetlerin bu süreçleri yönetme şansı yok. 10 yıldır coğrafyadaki değişim, dönüşüme bakın, bir koalisyon hükümetlerinin bu süreçten ülkeyi çıkarma şansı sıfırın altında. Bu noktada da Türkiye'nin elinin güçlü olması oldukça önemli" ifadelerini kullandı.

Gecede kısa bir konuşma yapan AK Parti ilçe Başkanı Selami Delibalta, Ankara deneyimi görmüş devlet idaresini çok iyi bilen Bakan Yardımcımız Ömer Arısoy inşallah 31 Mart yerel seçimlerinde sizlerin takdiriyle Belediye Başkanımız olacak ve tüm bu deneyimlerini Zeytinburnu’muz ve hemşerilerimiz için projelerine yansıyacak dedi. 

Gecenin sonunda kürsüye Cumhur ittifakının Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy çıktı. Sözlerinin başında bu CHP’de bu ülkeye de bu ilçeye de zarardan başka bir şey gelmez diyerek her Muşludan CHP’ye oy  verecek bir vatandaşı ikna etmesini istedi. Kısa kısa projelerinden bahseden Başkan Adayı Arısoy, Yedikule’den Topkapı’ya kadar uzanan kara surlarının turizme kazandırılacağız. Çırpıcı Çayırı’ndaki eski tekstil fabrikaları şehrimize millet bahçesi olarak hizmete açılacak. 4 büyük otopark kuracağız. 6 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 2 lise toplam 21 yeni okul yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL