Kazlıçeşme Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Batı Trakyalı Hemşehri Buluşması' programına eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da katıldı. Belediye Meclis Üyesi adayı Hakan Güler'in tanıtıldığı programa, AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Ömer Arısoy, Zeytinburnu'nun Kurucu Belediye Başkanı Muzaffer Çavuşoğlu, dernek başkanları ve yüzlerce Batı Trakyalı katıldı. Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında, "Önümüzdeki 10 gün her gün ilave bir oy kazandırmaya var mıyız? İlave 1 oy ile 10 günde 10 oy yapmalıyız. Bu salonda 500 kişi var. 500'ün sonuna bir sıfır koyacaksın. İlave 5 bin oy çıkıyorsa bu akşamın anlamı var" ifadelerini kullandı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin sıradan bir seçim olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, "Zeytinburnu'na çok değerli bir belediye başkanı kazandırmak istiyorum. Onun kazanması için çalışıyorum" dedi.

Meclis üyesi adayı Hakan Güler ev sahipliğini yaptığı gecede kısa bir konuşma yaptı. Kendisini böylesine onurlu bir göreve layık gören ilçe Başkanı Selami Delibalta ve Başkan Adayı Ömer Arısoy'a teşekkür eden Güler hiç şüpheniz olmasın inşallah Zeytinburnu Meclisinde hemşehrilerimi en güzel şeklide temsil edeceğim dedi. Güler konuşmasını şöyle sürdürdü. 

Bu gün benim için heyecan, gurur ve azim duygularının iç içe olduğu bir gün. Kuruluşundan bu yana üyesi olduğum Ak Partimizin beni meclis üyesi adayı yaparak sizlere güzel Zeytinburnu’muzda hizmet etme fırsatı sunan İl Başkanımız ve yönetim kuruluna İlçe Başkanımız ve yönetim kuruluna ve Ömer Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İnandığımız değerler ve daha büyük, daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye için dava neferliği yapmış ve yapan arkadaşlarım ve büyüklerim ile birlikte sizlere hizmetkar olmak için bu yola çıktık. Rabbim inşallah yar ve yardımcımız olsun

Bu yolda her bedeli dün, bugün ödemiş ve yarın ödemeye hazır, kalbi millet sevgisiyle çarpan Batı Trakyalı bir kardeşinizim. Birlikte çıktığımız bu yolda bilgi, birikimi, tecrübesi, almış olduğu devlet umuru tevazu ve samimiyeti ile Zeytinburnu Belediye Başkan Adayımız olan Sn. Ömer Arısoy ile birlikte hizmet edecek olmanın onurunu yaşamaktayım. Göreve geldiğimizde yılmadan, bıkmadan, aşkla, şevkle ve inançla hizmet edeceğimize hiç şüpheniz olmasın… Zeytinburnu’muzda ayak basmadık bir karış toprak, sadece eline değil yüreğine ve aklına ulaşmadığımız tek bir kardeşimiz kalmayacak. Zeytinburnu’muzun kalbi güzel, aklı güzel insanlarıyla el ele, omuz omuza vererek yarının Zeytinburnunu inşa etmek için çabalayacağız. Hani bir deyiş var ya ‘’bağ dua değil çapa ister.’’ İşte biz o çapayı yapan, ilçemize verimli mahsuller sunanlardan olacağız.

 Hemşehrilerimizin derdiyle dertlenip çözüm mercii olmanın gereğini en yüksek seviyede yapmak için elimizden geleni yapacağız. Herkesin rahat yaşadığı, hiç kimsenin yaşam tarzı endişesi duymadığı bir Zeytinburnu’nda, sizlerin huzurunda söz veriyoruz ki, özgürlüklerin yılmaz savunucusu olduk ve kalacağız. Önce millet önce memleket diyerek alnı ak, ufku pak bu davanın temsilcileri olarak ilçemize daha çok yatırım, daha çok hizmet, daha çok iş üreteceğiz. Çocuklarımız için Gençlerimiz için Kadınlarımız için Büyüklerimiz için Engellilerimiz, esnafımız ve herkes için, Ortak geleceğimiz için daima hizmet daima millet diyor, bir kez daha ‘’tut ellerimizi Zeytinburnu gör bak yarınlar nasıl güzel olacak’’ diyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum dedi.

Başkan adayı Ömer, "Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızı Zeytinburnu'muzda ağırladık. Mahşeri bir kalabalıkla ağırladık. Zeytinburnu bizi mahcup etmedi. 31 Mart'ın provasını yapmış gibi olduk. Zeytinburnulu hemşehrilerimize teşekkür etmek istiyorum. Miting çok güzel geçti diye rehavete kapılmanızı arzu etmiyorum. Seçim, mazbata alınınca anca biter. O bakımdan seçime kadar tempoyu arttırarak büyük bir gayretle inşallah sizlerin desteğiyle Zeytinburnu'nda Cumhur İttifakı'nın bayrağını yükseltmeliyiz" dedi

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL