Cumhur İttifakının Meclis üyelerinin tanıtım geceleri oldukça renkli geçiyor. Trabzonluları Zeytinburnu Meclisinde temsil etmek için yola çıkan Ali Çebi’nin tanıtım gecesinin finalinde horon Show vardı. Gecede kürüsye ilk olarak ev sahibi işadamı Ali Çebi çıktı. Gecede kendisini yalnız bırakmayan hemşerilerine teşekkür ederek ve kısaca kendini tanıtarak başlayan Ali Çebi kısa ve öz konuştu. 31 Mart akşamı Zeytinburnu’nda AK Belediyecilik kesintiye uğramaksızın devam edecek bundan kimsenin hiç bir şüphesi olmasın dedi. 

Gecede kısa bir konuşma yapan AK Parti Zeytinburnu ilçe Başkanı Selami Delibalta, 31 Mart Yerel seçimleri boş vaatlere kanmaya, maceraya atılmaya gerek yok, 20 Yıldır Zeytinburnu’nun nereden nereye geldiği ortada bir dönem gecekondu olarak anılan Zeytinburnu 20 yılda AK Belediyelikle İstanbul’un en modern ilçesi oldu. Bu hizmetlerin devamı için sizlerden dua ve destek istiyoruz dedi. 

Geceye katılarak hemşerilerini yalnız bırakmayan AK Parti İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Yeni Zelanda'daki saldırıya çok sert tepki gösterdi. Batı’da konuşlanmış sapkın akıldır. Bu aklın en önemli hedefi bizim topraklarımızdır. İnsanlığın baş problemi bu yırtıcılardan bir an önce elbirliği ile kurtulmaktır. “FETÖ’yü oluşturup İslami gücü elde edeceğiz diye söylem geliştirenlerin saldırısı. Siyonizmin, ‘Ben her şeyi yapabilirim’ demek için verilen bir savaştır, gövde gösterisidir. Müslümanların ayağa kalkması lazım. Saldırganın yayınladığı 70 sayfalık bildiride Türkiye hedef alınıyor. Bu metni saldırgana kimler verdi? Bu olay istihbarat örgütlerinin operasyonudur dedi. 

Meclis üyesi Aday tanıtım gecesinde Trabzonlulara seslenen Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Zeytinburnu'nu daha güzel, daha aydınlık insanların şehri haline getireceğiz. 7 gün 24 saat Zeytinburnuluların kalplerine girmeye çalışacağız. Tramvay yolunun İBB ile birlikte yer altına alınmasından Zeytinburnu'nda otopark ihtiyacının karşılanması için çalışılmış, projelendirilmiş otopark projeleriyle, Zeytinburnu stadyumumuzla, yeni taziye evimizle, millet bahçemizle hep birlikte Zeytinburnu'nu daha güzel daha aydınlık insanların şehri haline getireceğiz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın" dedi.
Gecenin sonunda Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Başkan Adayı Ömer Arısoy, İlçe Başkanı Selami Delibalta, Meclis üyesi Adayı Ali Çebi, Trabzonlular Dernek Başkanı Metin Hayıroğlu ve Trabzonlular hep birlikte horon oynadılar. Gece toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL