Açılışta kısa bir konuşma yapan Kulüp Başkanı işadamı Cengiz Zafer, Biliyorsunuz ki Amatör Spor Kulüpleri gençlerimiz için çok önem arz ediyor. Çocuklarımızı bu kulüpler sayesinde spora yönlendiriyoruz. Bu Kulüplerin tek gelir kaynağı Başkanların buralara aktardığı maddi kaynaklar. Ben sigortacıyım. Zeytinburnu’muzun sevilen işadamlarından Celal Şentürk kardeşimizin desteğiyle bu yıl çok güzel bir ciroya ulaştık. Bunun sayesinde kulübemize böylesine güzel bir mekan açtık. Celal Kardeşimiz sizler gibi bu açılışta çok önemli. Onun için altın makas yaptırdım. Hem ona hem de sizlere destekleriniz için sonsuz teşekkür ediyorum dedi. 

Başkanın konuşmasının ardından lokalin açılışı dualarla yapıldı. Açılış Kurdelesini Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Emecan, CHP Milletvekili Dursun Çiçek, Saadet Partisi Başkan Adayı Mikail Kabak, CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Hoşben, Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Saadet Partisi İlçe Başkanı Bülent Çuhacıbaşı, Millet İttifakı Meclis Üyesi Adayı Süleyman Uluocak, Saadet Partisi Meclis üyesi Adayı ve Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven,  AK Parti Meclis üyesi Adayı Serdar Duran, AK Parti İlçe Yöneticisi Celal Şentürk, Milet İitfakı Meclis Üyesi Adayları Şemsettin Loklar, Mustafa Güreler, Satı Oral, Erdinç Bayraktar, Saadet Partisi Meclis üyesi Adayı Dursun Eryıldız, Hasan Basri Alim, İşadamları, Ahmet Bayraktar, Rıfat avcı, Cengizhan Bahçekapılı , İbrahim Dönmez, Mümin Şengöz , Mürsel Bildirir, İlhan Hayıroğlu, Fahrettin Uluocak, İlkay Yılmaz , Ferhat Öztürk , Adnan Genç, İslam Taş, Kurtiş Taş, Bilal Aydoğan, Şemsettin Loklar, Necdet Özdemir, Özgür Genç, Gökhan Keskin, Yasin Taş, Cumhur Öztürk, Erdoğan Güner, Soner Akbulut, Mesut Uzun , Soner Gürkan ,Metin Badalı,Hakan Yıldız ,Serhat Ketenci,Pire Mehmet ,Engin Zafer,Ahmet Zafer, Fatih Zafer, Alaattin Zafer, Zafer Spor Genç Takım oyuncuları , Zafer Spor Kriket Takım oyuncuları, Muhtar Nejdet Baykan, Yeşiltepe Mahlalesi Muhtar Adayı Kadir Ünver, Abdullah Odabaşı, İlkay Yılmaz, Saffet Darcan, Mustafa Gürgür ve çok sayıda Zeytinburnullu katıldı. Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın Zeytinburnu programı dolayısıyla Başkan Adayı Ömer Arısoy ve AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta açılışa katılamadı. Başkan Cengiz Zafer Kulüplerini bu çok özle günde yalnız bırakmayan herkse teşekkür etti. 

Açılış Kurdelesini kestikten sonra kısa bir açıklama yapan Millet İttifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Dr. Adil Emecan, Zafer Spor Kulübünün yeni yerinin gençlerimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Programın sonunda kulübe destekte bulananlara teşekkür plaketi takdim edildi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL