Erdoğan'ın açıklamalarından önemli başlıklar; Son 1.5 ayda İstanbul'un 13. mitingimizi yapıyoruz. 41 ilde miting yaptık. Hem il hem ilçe mitinglerimizi kesintisiz sürdüreceğiz. Elbette bu süreçte yolunu kaybeden, yoldan çıkanlar oldu. Kendine başka yol arayanlara yapacak bir şey yoktur..

'AK PARTİ GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIYOR'

Çok iyi işler yaptığı halde sırf milletiyle iletişimi iyi olmadığı için görev süresi dolmadan nöbet değişikliğine gittiğimiz arkadaşlarımız oldu. AK Parti gücünü milletten alan bir partidir. Biz sadece milletimize baktık. Öyle olduğu için de 14 seçimde milletimizin desteğini aldık.

'HER KESİME KULAK VERİYORUZ'

Bu seçimde, şu veya bu sebeple gönlü kırıldığı için serzenişte bulunan vatandaşlarımızın seslerini duymadığımız sanılmasın. Biz her seçimde 50-60 il gezer, ilçeleri ve diğer programlarıyla 100'ün üzerinde miting yaparken, milletimizin her kesiminin sesine kulak veriyoruz.. Şartlar ne olursa olsun güvenlik ve ekonomi alanlarında atmamız gereken adımları ihmal etmedik, etmeyeceğiz. Seçimden sonra çok daha kararlı ve süratli adımlar atacağız. Bunun için sizlerin güçlü desteğinize ihtiyacımız var. Birileri farklı bir sonuç ortaya çıksın ve Türkiye tökezlesin diye ellerini oğuşturarak bekliyor. CHP gibi partiler amaçlarını ulaşmak için terör örgütleri dahil herkesle işbirliği yapmaktan çekinmiyor. Türkiye bu seçimden bekledikleri gibi yaralı değil tam tersine güçlenmiş olarak çıkacak. O zaman bunların hepsi kaçacak delik arayacak.

ERDOĞAN MÜJDELERİ SIRALADI

Eğitimde ilçemizde toplamda 761 derslikli 62 adet okul inşa ettik. Genç nüfusun yüksek olduğu ilçemizde 21 yeni okul daha inşa edeceğiz. Buz hokeyinde Avrupa Şampiyonu olan gençlerimiz için buz pistini yapacağız. Zeytinburnu Stadı'nı bir kompleks haline dönüştüreceğiz..

ZEYTİNBURNU'NA YAPILAN HİZMETLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu’na yapılan hizmetlere ilişkin şunları söyledi: "Eğitimde ilçemize toplamda 761 derslikli 52 okul inşa ettik, bin 277 öğretmen ataması yaptık. Genç nüfusun yüksek olduğu ilçemizde 21 yeni okul daha inşa edeceğiz. Buz hokeyinde Avrupa şampiyonluğu olan ilçemiz gençleri için buz pisti yapacağız. Zeytinburnu Stadını da ilçemize yakışır bir spor kompleksi haline dönüştüreceğiz. Marmaray’ı, Bağcılar Tramvay Hattı’nı ve 15,3 kilometrelik Habipler-Edirnekapı-Topkapı Tramvay Hattı’nı hizmete açtık. Bağcılar-Kabataş arasındaki 19,3 kilometrelik tramvay hattının istasyonlarını yenileyip, yeni araçları hizmete alarak ulaşımı kesintisiz hale getirdik. Şimdi de bu hattın Cevizlibağ-Turan Güneş Bulvarı arasındaki kısmını yer altına alarak ilçemizi daha da rahatlatacağız. Söğütlüçeşme-Zincirlikuyu-Beylikdüzü metrobüs hattı ile ilçe halkına her iki istikamette de hizmet veriyoruz. Zeytinburnu’na 2 bin 760 araç kapasiteli 3 adet otopark yaptık. Büyükşehir ve ilçe belediyesi işbirliğiyle 10 bin araçlık otoparklar yapacağız Zeytinburnu’na." İlçenin 3 ayrı yerinde millet kıraathaneleri kuracaklarını belirten Erdoğan, "Zeytinburnu’ndaki tarihi eserlerimizi aslına uygun olarak restore ediyoruz. Yedikule, Mermer Kule’den Topkapı’ya kadar uzanan surlarla bostan alanlarının bakımı ve aydınlatmasını yaparak şehrimize kazandıracağız. Yakında yapımına başlayacağımız, içinde göleti, sosyal ve kültürel tesisleri, çocuk alanlarının olacağı Beştelsiz Millet Bahçesi’yle Zeytinburnulu kardeşlerim yeşile doyacak. Çırpıcı Deresi ve çevresinde 450 bin metrekarelik bir alanı hem su kalitesini artıracak hem tarihi kültürü yaşatacak şekilde düzenleyeceğiz. İlçe genelinde 46 bin metre yeni doğal gaz hattı döşedik. Abone sayısı 67 bin 521’e ulaştı." diye konuştu. Erdoğan, belediyenin kuracağı kariyer merkezlerinde işverenlerle vatandaşların buluşturulacağını anlatarak, bu sıraladığı projelerin özetin özeti olduğuna dikkati çekti. 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Binali Yıldırım, Zeytinburnu’nda Ömer Arısoy’un el ele vererek şehrin ve ilçenin önünde yepyeni bir dönem açacağını ifade eden Erdoğan, vatandaşlardan seçimde desteklerini istedi.

ERDOĞAN SAHNEYE ÇIKAN ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ

Öte yandan, vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonlarının ışıklarını yakarak karşıladı. Erdoğan, seçim şarkısı "Nereden Nereye"yi mitingin başında ve sonunda seslendirdi. Konuşmasının ardından vatandaşlara çay dağıttı. Mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti’nin Zeytinburnu Belediye Başkanı adayı Ömer Arısoy katıldı.Erdoğan mitingin ardından sahneye çıkan çocukla bir süre sohbet etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ