Özgenç Açılış konuşmasında herkese teşekkür etti İlk selamlama konuşmasını ev sahibi Meclis üyesi adayı Halis Özgenç yaptı . ”Öncelikle beni meclis üyesi adayı gösteren Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanımız sayın A. Selami Delibalta ‘ya, Belediye başkana dayımız Av.Ömer Arısoy’a ,ve diğer parti yetkililerimize teşekkür ederim. Burada bizi desteklemeye gelen bütün Konyalı dostlarımdan Zeytinburnu’nda Ömer Arısoy’a, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı içinde Binali Yıldırım’a desteklerinizi talep ediyorum. Özelikle Mahalle başkanı olduğum Nuripaşa teşkilatımıza özel olarak beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla gerçekleşen 'Konyalı Hemşehri Buluşması' programı, Kazlıçeşme Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. AK Parti Belediye meclis üyesi adayının tanıtıldığı programa, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, dernek başkanları ve yüzlerce Konyalı vatandaş katıldı. Gecede konuşan Bakan Kurum,  "8 Mart tarihinde bu salonda İETT Blokları için imar planlarını 1 buçuk emsal yapacağımızı söylemiştik. O planlar hazırlandı. O planlar bakanlığımıza geldi. Onayladım. Zeytinburnu'nda İETT Bloklarında kentsel dönüşüm sorunu halloldu. Çırpıcı'da bir yüklenicimiz demişti ki, 'Yüzde 95 ile anlaştım. Ancak ilerleyemiyorum' Burada genel müdürümüze talimat verdik. O yüzde 95'lik alanda da problemler, sorunlar aşıldı. İnşallah orada da inşaat süreci hızlı bir şekilde başlatılacak. İki alan söylendi. O iki alanın problemleri halloldu. Diğer alanlarla ilgili de belediye başkan adayımız Ömer Arısoy ile görüştük. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde en kısa süre içerisinde kentsel dönüşüm projelerine destek vereceğimizi buradaki tüm Zeytinburnulu kardeşlerimin yanında ifade etmiştik" şeklinde konuştu. 

Bakan Kurum,"Beştelsiz Mahallesindeki yer alan riskli alandaki tüm vatandaşlarımız ile anlaşma sağladık ve binaların yıkımları tamamlandı. Bu alanda en kısa zamanda belediyemizle birlikte uygulamaya başlayacağız. Sümer mahallemizdeki riskli alanda bulunan 135 binanın yıkımı gerçekleştirildi. İnşa süreci hamdolsun başladı. Belediyemiz ile KİPTAŞ Genel Müdürlüğümüz bu süreci birlikte hayata geçiriliyor. Burada da tam 1336 bağımsız bölüm üreteceğiz. Hak sahibi vatandaşlarımıza en kısa sürede bu konutların teslimini yapacağız. Telsiz mahallesinde yer alan Riskli Alanda Kentsel dönüşüm çalışmalarına vatandaşımızın rızasını alarak uygulamaya başlayacağız. Üsküp Mahallesi ve İETT Bloklarında da o problemlere yoğunlaşmak suretiyle plan problemini aştık. İnşallah diğer problemleri aşmak suretiyle kentsel dönüşümün hızını vatandaşlarımızın da içinde olduğu süreçle birlikte yöneteceğiz. Buralarla ilgili çözüm planlarımız hazır ve çözeceğiz. Aynı şekilde Çırpıcı Mahallesindeki özel sektörün başlattığı uygulamada problemleri hallederek vatandaşımızı o mağduriyetin içinden çekip en kısa zamanda evlerine sıcak yuvalarına kavuşturup huzur, mutluluk içerisinde yaşamalarını istiyoruz. Kentsel dönüşüm tüm Zeytinburnu'na hayırlı, uğurlu olsun" dedi. 

'Konyalı Hemşehri Buluşması' programında bir konuşma gerçekleştiren AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy için destek talep etti. Millet Bahçesi projesinden söz eden belediye başkan adayı Ömer Arısoy, "Millet Bahçesi'ni yaza kalmadan yine sayın bakanımızın himmetleriyle Zeytinburnu'nun tam ortasına, göbeğine yeni bir yeşil alan kazandırarak, Zeytinburnu'muzun ortasına hepimizin rahatlayacağı dinleneceği, eğleneceği yeni bir Millet Bahçesi daha kazandıracağız" dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ