Gecede ilk konuşmayı ev sahibi Zeytinburnu Meclis üyesi ve Adayı Adem Uluocak yaptı. Uluocak, Ben aslen Orduluyum fakat doğma büyüme Zeytinburnuluyum diyerek sözlerine başladı. Kısa hayat hikayesini anlatan Uluocak, 16000 parseli 58 caddesi 961 sokağın  Merkezefendi G/65 inde Seyitnizam G/15 inde Beştelsiz 103/ D sinde Telsiz 85/4 ünde, Veliefendi 75/2 sinde, Çırpıcı 3 taş ocağında,  Yeşiltepe 54/1’inde Yenidoğan 50 sokağında Gökalp 39/3 ünde  Nuripaşa 65 sokağında, Sümer 4 sokağında  taşlardan kaleler yaparak sokaklarında, Arnavut’un bağında bugün okullar bölgesi o zamanlar o gün tarla dediğimiz yerde top oynamış demografik yapıya göre Ordulu, Zeytinburnu çocuğu olarak buradayım dedi.

Dede mesleği köy evleriyle başlayan sektörde 10’lu yaşlarda inşatlarda çivi toplayıp düzelterek başlayan sektör tanışıklığım kendimi inşaat mühendisi olarak proje ve taahhüt sektöründe bürokraside ise. Liseden mezun olup 17 yaşında girdiğim hemen yanımızdaki binanın koridorlarında ilk dönem belediye başkanımız Muzaffer Çavuşoğlu’nun son yıllarında belediyenin kurumsal kimliği ile başlayan tanışıklığım bu dönem beraber yol arkadaşlığı yaptığım Zeytinburnu’na 4 dönem iz bırakan Murat Aydın başkanımla birlikte meclisimizin ve imar komisyonunun üyeliğine gelmiş bulunmaktayım Karadeniz’de artan nüfus bölgede arazi paylaşımında artık insanlarımızı büyükşehirlere iş sahalarına yönelmeye itmiş yıllar önce göç etmeğe başlayan ülkemizin dört bir yanından gelen ilçemizin güzel insanları. Bizler oksijen yurdu diye adlandırdığımız ordu Giresun yeni havalimanımız tarihi proje Karadeniz, Akdeniz yolunun omurgası olan Ordunun Altınordu,  Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar Çaybaşı, Fatsa Gölköy, Gülyalı Gürgentepe, ikizce Kabadüz,  Kabataş,  Korgan, kumru, Mesudiye Perşembe, Ulubey ve Ünyeliler olarak burada sizleri temsilen bulunmaktayım.

Bir konuşmasında Önceliklerinin, 'ehliyet ve liyakat' olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, siyasette tekkeye derviş aramayacaksın, bu işi yapacak ehil insan arayacaksın demiştir sözüne binaen belediye başkan adayımız Ömer Arısoy’un hem sadakat hem ehliyet hem de liyakat konusunda bürokrasinin en tepe noktasında da görev almış ve şuan belediye başkan adayımızdır. Ben de bu listede kendisine yol arkadaşlığı yapmak için yola çıkmış bulunmaktayım. Nietzsche ve Dostoyevski, insanların anlam veremedikleri merhametsizliği karşısında çaresiz kalıp, insanlardan uzak durmayı tercih etmişler. Bu çaresizlik şöyle tanımlanmış. Dünya Hassas Kalpler İçin Bir Cehennemdir. Evet bu anıyı okuduğumda yılar evvel Dünya Hassas Kalpler İçin Bir Cehennemdir..!! Sözünün kişiliğimdeki karşıtlığını yerine getirmek doğup büyüdüğüm ben büyürken gelişen ilçemin 1999 öncesinde Zeytinburnu’nda belediye uygulamalarının tekrarlanmaması gelişimine katkı sunmak için sizlerden dua ve destek beklemekteyiz dedi.

Geceye katılan önemli isimlerden biri olan Çocukluk dönemindeki Zeytinburnu'nu anlatan Bakan Varank, "Suyun olmadığı, çöp dağlarının yaşandığı bir belediyecilik anlayışı vardı. Ben anneciğimle o su deposundan bidonlara suyu doldurup beşinci kata çıkardığımız zamanları asla unutmam. Aynı zamanda gece yarısı nöbetleşe kalkıp belki bir saat su akar diye musluğun başında nöbet tuttuğumuz zamanları asla unutmam. Tabi gençlerimiz bunları hatırlamadığı için onlar nispeten AK Parti belediyeciliğiyle büyüdükleri için o zamanki belediyecilik anlayışının pek farkında değiller" dedi.

AK Parti Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy ile yakın bir mesai arkadaşlığı yaptığını ifade eden Bakan Varank, "Ömer Bey'in hep beyefendiliğini, gönül belediyeciliğinin yürüyen bir timsali olduğunu söyleyebilirim. Beyefendiliğini, devlet adamlığını, çalışkanlığını çok iyi biliyorum. Kendisinin Zeytinburnu için bir şans olduğunu bilmeniz gerekiyor" dedi.

Bakan Varank, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak tüm imkanlarımızla kendisinin projelerini destekleyeceğiz. Zeytinburnu'nu son yıllarda yakaladığı bu güzel, çevreci kültür belediyeciliğinin yanında teknolojide de giderek 'Akıllı Şehir' haline getirmek için hep beraber gayret edeceğiz. Bu manada yol yürüyeceğiz" dedi.

AK Parti Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy, "Burada bakan beyin de ifade ettiği üzere önümüzdeki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başta başlamış uygulamaları tamamlamak olmak üzere Zeytinburnu'muzu kentsel dönüşüm ile tanıştıracağız. İnşallah en iyi uygulamayı burada yapmak bize nasip olur" dedi

Gecede Bakan Mustafa Varank, Milletvekilleri ve Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’da kısa bir konuşma yaptılar. Meclis Üyesi Adayı Adem Uluocak’ın tanıtım gecesi toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Genel başkanımız cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözleriyle devam etmek istiyorum. Ak Parti'nin 16 yıl iktidarda kalmasının sırrı sürekli kendisini yenilemesidir. 20'li yaşların başında gençlerimiz MKYK'da bulunuyor. MKYK'da yaş ortalaması 47, milletvekillerimizin 52. Sürekli kendimizi yenileyerek milletin gönlündeki yerimizi güçlendireceğiz. Bize tevazu yakışır. Bu tevazudan asla taviz vermemeliyiz. Biz kendimizi alçalttıkça gönüllerde yükseliriz. Biz kendimizi yükseklerde görmeye gayret edersek alçalırız. Dağlar bizden yüksektir. Yönetim sistemi değişikliğinin ardından milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmemiz gerekmektedir demiştir. Bir konuşmasında Önceliklerinin, 'ehliyet ve liyakat' olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, siyasette tekkeye derviş aramayacaksın, bu işi yapacak ehil insan arayacaksın demiştir sözüne binaen belediye başkan adayımız Ömer Arısoy’un hem sadakat hem ehliyet hem de liyakat konusunda bürokrasinin en tepe noktasında da görev almış ve şuan belediye başkan adayımızdır. Ben de bu listede kendisine yol arkadaşlığı yapmak için yola çıkmış bulunmaktayım. Nietzsche ve Dostoyevski, insanların anlam veremedikleri merhametsizliği karşısında çaresiz kalıp, insanlardan uzak durmayı tercih etmişler. Bu çaresizlik şöyle tanımlanmış. Dünya Hassas Kalpler İçin Bir Cehennemdir. Evet bu anıyı okuduğumda yılar evvel Dünya Hassas Kalpler İçin Bir Cehennemdir..!! Sözünün kişiliğimdeki karşıtlığını yerine getirmek doğup büyüdüğüm ben büyürken gelişen ilçemin 1999 öncesinde Zeytinburnu’nda belediye uygulamalarının tekrarlanmaması gelişimine katkı sunmak için sizlerden dua ve destek beklemekteyiz.

Sizlerin benim hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi gözlerinizin parıltısından yüreğinizin atışından hep hissettim ve halen görüyorum. Hizmet sadece kamu eliyle olsaydı kaymakamlık valilik ve memurlar bu işleri zaten yapıyorlar belediyeler meclis ve siyaset halka ve hakka hizmet yeridir günün şartlarına göre değişerek gelen kanunlarda riski siyasetçinin alması gerektiğini düşünerek istiklal marşının kabulünün 98.yıl dönümü Çanakkale Zaferimizin 104. yıl dönümü vesilesiyle de ÇANAKKALE GEÇİLMEZ"  diyerek bu bayrak düşmeyecek diyoruz çıktığımız bu yolda dua ve destek bekliyorum
Büyükşehir belediye başkan adayımız Sayın Binali Yıldırımın kendi üslubuyla söylediği büyük şehir adayımızı da unutmayın heee diyerek sözlerime son verirken. Tekrardan gecemize katılıp bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ederim dedi. 

"Musluğun başında nöbet tuttuğumuz zamanları asla unutmam"

Çocukluk dönemindeki Zeytinburnu'nu anlatan Bakan Varank, "Suyun olmadığı, çöp dağlarının yaşandığı bir belediyecilik anlayışı vardı. Ben anneciğimle o su deposundan bidonlara suyu doldurup beşinci kata çıkardığımız zamanları asla unutmam. Aynı zamanda gece yarısı nöbetleşe kalkıp belki bir saat su akar diye musluğun başında nöbet tuttuğumuz zamanları asla unutmam. Tabi gençlerimiz bunları hatırlamadığı için onlar nispeten AK Parti belediyeciliğiyle büyüdükleri için o zamanki belediyecilik anlayışının pek farkında değiller" dedi.

"Ömer Bey'in gönül belediyeciliğinin yürüyen bir timsali olduğunu söyleyebilirim"

AK Parti Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy ile yakın bir mesai arkadaşlığı yaptığını ifade eden Bakan Varank, "Ömer Bey'in hep beyefendiliğini, gönül belediyeciliğinin yürüyen bir timsali olduğunu söyleyebilirim. Beyefendiliğini, devlet adamlığını, çalışkanlığını çok iyi biliyorum. Kendisinin Zeytinburnu için bir şans olduğunu bilmeniz gerekiyor" dedi.

"Zeytinburnu'nu 'Akıllı Şehir' haline getirmek için hep beraber gayret edeceğiz"

Bakan Varank, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak tüm imkanlarımızla kendisinin projelerini destekleyeceğiz. Zeytinburnu'nu son yıllarda yakaladığı bu güzel, çevreci kültür belediyeciliğinin yanında teknolojide de giderek 'Akıllı Şehir' haline getirmek için hep beraber gayret edeceğiz. Bu manada yol yürüyeceğiz" dedi.

"Ömer Bey'in bütün projeleri benim de projelerimdir"

Bakan Varank "Ömer Bey'in bütün projeleri benim de projelerimdir. Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemiyle birlikte kalkınma ajansları da bakanlığımız bünyesine geçti. Dolayısıyla bizler, bölgelerin, şehirlerin, ilçelerin potansiyellerini değerlendirip ekonomilerini geliştirmek için cazip ve merkezi olarak o bölgeleri ortaya çıkarmak için projeler geliştiriyoruz. Bu manada şunun garantisini verebilirim. Ömer Bey'in bütün projeleri bizim projelerimiz olacak. Hep beraber takip edeceğiz" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat konuşmasında AK Parti Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy için destek talep etti. Ordulu hemşehrilerine seslenen AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma ise "Helal süt emmiş bir başkan adayımız var. Ömer Bey'e başkan adayı demeyi doğru bulmuyorum. Düzeltiyorum. Arkadaşlarımın bundan sonra başkanım diye hitap etmelerini ve takdim etmelerini talep ediyorum" dedi.

"Zeytinburnu'muzu kentsel dönüşüm ile tanıştıracağız"

AK Parti Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy, "Burada bakan beyin de ifade ettiği üzere önümüzdeki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başta başlamış uygulamaları tamamlamak olmak üzere Zeytinburnu'muzu kentsel dönüşüm ile tanıştıracağız. İnşallah en iyi uygulamayı burada yapmak bize nasip olur" dedi

Gecede Bakan Mustafa Varank, Milletvekilleri ve Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’da kısa bir konuşma yaptılar. Meclis Üyesi Adayı Adem Uluocak’ın tanıtım gecesi toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL