Türkistan’dan 1952'de Türkiye’ye hicret eden bir ailenin evladı. İlk ve orta öğrenimini Zeytinburnu’nda tamamlamış ardından Cerrahpaşa tıp fakültesini bitirip sağlık sektöründe doğup büyüdüğü Zeytinburnu’na 30 Yılı hizmet etmiş AK Parti 25.Dönem Milletvekili Adayı Dr. Reşide yüksel tanıtım gecesinde kürsüye gelerek hemşerilerine seslendi. Milli Şefin Türkistanlıları ve kazakları Türkiye’ye sokmayarak zülüm yaptığını unutmayın diyerek sözlerine başladı. Yüksel konuşmasın şöyle sürdürdü. Siz bu Zihniyetin devamına CHP’ye mi oy vereceksiniz.  Bunların bize bu toprakları çok gördüler. Geçmişinizi unutmayın. 31 Mart akşamı sandığa giderken vicdanınızla karar verin. Ben 40Yıllık Zeytinburnuluyum. Çocukluğum, gençliğim, ailem, evim, işim, hayatım; Zeytinburnu’nda şekillendi. İlkelerim, hayallerim, hedeflerim var. Varlığı da biliriz. Yokluğu da; cefayı sonuna kadar çeker, vefayı fazlasıyla öderiz. Büyük şeylerde gözümüz olmaz, küçücük mutlulukları yeğleriz. Nereden geldiğimizi unutmaz, geldiğimiz yeri hazmederiz. Yüreğimizle yaşar, sevdiklerimizi dünya malına değişmeyiz. Zeytinburnu Türk dünyasının özeti gibi bir yer. Bizler güzel insanlarız, geldiğimiz yere yük olmayız. Hatta oradaki yükü kaldırmak için elimizi taşın altına sokan insanlarız dedi ve 31 Mart akşamı Ömer Arısoy için hemşerilerinden tam destek istedi.

Atatürk Kültür Merkezi Müdürü Cahit Koca gecede yaptığı konuşmada 7 Yılda Dört farklı Müsteşarla çalıştım. Bir 15 Temmuz gecesini birde lanet gezi olayların yaşadım. Mimarlar odası denen adamlar gelip AKM’yi bastılar. Hiçbir müsteşar bana sen ne yapıyorsun sormadı. Taki Ömer Bey gelene kadar. Çok şanslısınız. Böylesine devletini iyi tanıyan iyi bir bürokrat, siyasetçi ve TOKİ’de görev yapan Şehir ve kenti çok iyi bilen kaliteli bir adayınız var. Ömer Bey müsteşar olmasından çok kısa bir süre içinde AKM’ye geldi. Odamda bana müdürüm birkaç ay içinde burayı yıkacağız ve dünyanın en görkemli Kültür merkezini yapacağız dedi. AKM yıkıldı ve yapılıyor. Sizden tek isteğim. Ömer beye sahip çıkın. Ömer beye sahip çıkmak demek başa sahip demektir Allah korusun baş düşerse vücut toprağa düşer dedi. 

Cumhur İttifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy geceyi tertipleyen Meclis Üyesi Adayı Dr. Reşide Yüksel’e ve kendisini yalnız bırakmayan tüm davetlileri selamlayarak konuşmasına başladı. İnşallah yeni dönemde Sizler destek verirseniz, Tramvay yer altına alacağız, trafik rahatlayacak. Yeni yol ve kavşaklar trafiği azaltacağız. Çırpıcı ve Kazlıçeşme'ye yeni transfer merkezi kuracağız. Zeytinburnu’na 15 km'lik bisiklet yolu yapacağız. Yeni metro hatları ile Zeytinburnu’nun ulaşım daha da kolaylaşacak. 9 bin 784 araçlık yeni otoparklar yapılacağız. Tarihi surlar yeşil koridorla öne çıkacak. 10 mahalleye toplamda 200 adet park yapacağız. Fatih Topkapı kültür parkı açacağız. 17 bin kişilik stadyum yapacağız. Zeytinburnu’na yeni kreşler açılacak Telsiz, Çırpıcı, Nuripaşa, Beştelsiz, Yeşiltepe, Seyitnizam, Merkezefendi, Gökalp ve Yenidoğan mahallerimize kreşler açacağız. Kadınların istihdamına destek sağlayacağız. Önce eğitim sonra istihdam diyeceğiz dedi. 

Gecenin sonunda Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’a, İlçe Başkanı Selami Delibalta’ya ve Meclis üyesi Adayı Reşide Yüksel’e Avrupa’daki Kazakların temsilcisi AK Sakal Mahmut Aki, Türkistan Coğrafyasının Yardım Gönüllüsü İlker Rasim ve Doğu Türkistan Göçmenler Derneği Genel Başkan Yrd. Samet Güder tarafından Kaftan ve Dombıra ve kalpak takdim edildi. Gece toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL