Kahvaltı programında konuşan CHP Zeytinburnu ilçe başkanı Metin Doğan duvarda resmi olan adaya ya da gönlünüzde karşılığı adaya oy vermek sizin elinizde. Lütfen oy kullanırken elinizi vicdanınıza koyun diyerek kalabalığa selendi. Zeytinburnu Kumaş sektöründeki Elazığlılar içinde saygın bir iş adamı olan Mehmet Fatih Karabulut Millet İttifakı adayı olarak dostlarını ve hemşerilerini Zeytinburnu Belediyesi Belgratkapı Sosyal tesislerinde kahvaltılı toplantıda bir araya getirdi. Karabulut yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi 

Sayın Vekilim, Sayın Belediye Başkan Adayım, Sayın ¡İçe Başkanım Sayın Muhtarlarım , Değerli Kanaat önderleri ve Birbirinden kıymetli Hemşerilerim, Dostlarımız ve Akrabalarımız ; Sizleri aramızda görmekten onur duydum. Bu davetimizde Bizleri Yalnız Bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sağ olun var olun. Allah razı olsun. Burada bir araya gelmemize vesile olan, Beni ve Elazığlıları yanında görmek isteyen millet ittifakı belediye başkan adayımız Sayın Adil Emecan'a ve ekibine, bizleri varlığı ve teşrifleriyle onura eden saygıdeğer Elazığ Cumhuriyet Halk Partisi Millet Vekilim Sayın Gürsel Erol'a candan teşekkürlerimi arz ederim. Zeytinburnu belediyesini birlikte yöneteceğiz sloganı ile çıktığımız bu yolda Allah bizlere her şeyin hayırlısını nasip etsin. Son zamanlarda hepimizin ihtiyacı olan Adil Adalet, Adil Eşitlik ve haklar, Adil yönetim için Zeytinburnu’nun yerli ve milli adayı Dr. Adil Emecan diyor ve saygılarımı sunarak konuşmamı bitiriyorum hepinize sağlıklı güzel bir gelecek diliyorum sağ olun var olun dedi. 

Daha sonra Platform 23’ün başkanı iş adamı Harun Altınbaş ‘da kısa bir selamlama konuşma yaparak şunları söyledi “ Zeytinburnu gecekondudan kurtulmuşsa bunda Elazığlıların rolü çoktur. Yılar önce tekstil piyasasının duayeni olan Elazığlı Hemşerimiz ve büyüğümüz Sayın Celal İlaldı tekstil işini Yeşildirek’ten Zeytinburnu’na taşırken kimse yoktu burada. Ayrıca İstanbul’da ne Elazığlı bir milletvekili ne de belediye başkanı var dolayısıyla Adil bey başkan seçilirse Elazığlılara pozitif bir ayrıcalık yapmasını talep ediyorum. Altunbaş siyasette rekabetin kaliteli hizmeti getireceğinize inanıyorum. Millet İttifakı adayı Dr. Adil Emecan’a ve Meclis üyesi adayı değerli hemşerimiz ve programın sahibi Mehmet Fatih Karabulut’a bizleri bir araya getirdikleri için teşekkür eder her iki adaya da başarılar dilerim” dedi. 

Emecan 8 köşeli Elazığ kasketi ile Gakkoşlardan tam not aldı Salonun girişinde Türkülere konu olan 8 köşeli Elazığ’a özgü kasketi giyerek masaları teker teker gezerken Elazığlılardan tam not aldı. Emecan daha sonra sunucu CHP ilçe başkan yardımcısı Özgür Ölçer’in sahneye davet etmesi ile yine başında 8 köşeli kasketi ile sahneye geldi. Emecan 31 Mart 2019’ da yapılacak olan seçimi kazanacağını söyledi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığlıların adayı Dr. Adil Emecan dedi Platform 23’ün kurucu başkanı iş adamı Harun Altunbaş’ın İstanbul’da bir milletvekilimiz ve 39 ilçe içinde bir tek Elazığlı başkan adayımız yok diyerek serzenişte bulunmasına Gürsel Erol gülerek Harun bey üzülme siz Dr.Adil Emecan’a sahip çıkın. Biz de onu burada Fahri Elazığlı ilan ederiz ve başkanımız yok sorunu çözeriz diyerek siyasi pratikliğini ortaya koydu. Erol, daha sonra hemşerilerimizi görmüşken birazda Elazığ için yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi verelim diyerek detaylı bir sunum yaptı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZTESİ-ÖZEL