Zeytinburnu Kazlıçşeme Kültür Merkezindeki tanıtım gecesinde Meclis üyesi İbrahim Cin’i, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis Eski Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Selami Delibalta, Cumhur ittifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Bitlis Muş, Sason Dernek Başkanı Abdülhamit Aksu, İşadamı Sadettin Bayram ve çok sayıda hemşerisi yalnız bırakmadı. 

Gecede Kürsüye ilk olarak ev sahibi Zeytinburnu Meclis üyesi Adayı İbrahim Cin çıktı. Kendisi için çok anlamlı olan bu özel gecede kendisini yalnız bırakmayan hemşerilerine teşekkür ederek konuşmasın başlayan İbrahim Cin sözlerini şöyle sürdürdü. Hemşerilerime hizmet etmek için bana bu çok özel görevi layık gören başta ilçe başkanımıza, teşkilatımıza ve Cumhur ittifakımızın adayı Ömer Beye huzurlarınızda çok teşekkür diyorum. İnşallah sizlerin desteği ve bizlerinde gayretiyle 31 Mart akşamı Zeytinburnu’nda yine ipi önde göğüsleyeceğiz. 20 Yıldır İlçemizde devam eden AK Belediyecilik kesintiye uğramadan devam edecek. Bizlerde seçildiğimiz takdirde siz çok değerli hemşerilerimize Zeytinburnu Meclisinde en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içinde olacağız dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "Türkiye sizin bildiğiniz ülkeler gibi değil. Biz çevremizdekileri ülkemizde misafir ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bizim bu topraklardan gidecek bir yerimiz yok. Biz bu topraklarda savaşırız, canımızı veririz ama bir karış toprağımızı vermeyiz, bunu herkes böyle bilsin." Dedi. 

Yerel seçime sayılı günler kala Ülkemizin bekası üzerinde hesaplar yapıldığının altını çizen Demiröz, Türkiye'nin bekası, istiklali ve istikbali için Cumhur İttifakı'nın önemini vurgulayan Demiröz, Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunların ittifak ile bozulacağını ifade etti. Türkiye üzerinde her zaman oyunlar oynanmak istendiğini aktaran Demiröz, "15 Temmuz'da bu millet, bu ittifakı kurdu. Emperyalist emeller, Türkiye'nin hiçbir zaman için büyük ve güçlü devlet olmasını istemediler. Türkiye bu fırsatı 2000 yılından sonra yakaladı. Çok dikkatli olmamamız lazım. Doğu ve Güneydoğu'da yaptıklarını görüyorsunuz." diye konuştu.

Kendisinin de bir Kürt çocuğu olduğunu belirten Demiröz, canını bu ülke için her zaman seve seve vermeye hazır olduğunu dile getirdi. Demiröz, hainlerin "Türk-Kürt" diye ayrım yaptıklarını anlatarak, şöyle devam etti: "PKK'nın hiçbir şekilde Kürt ile ilgili bir şeyi yok. İnanın Kürt ile bir derdi yok, o hainlerin kimler tarafından idare edildiği, kimler tarafından kaynak sağlandığı, kimler tarafından eğitildiği bugün herkes tarafından bilinmekte. PKK'yı, YPG'yi, PYD'yi, DEAŞ'ı kuranlar aynı kişilerdir. Aynı emperyalist emeller. Türkiye'nin Orta Doğu ile iletişimini kesecek ve büyük İsrail projesini hayata geçirmeyi tasarlamaktadırlar ama inşallah bu millet bunu gördü. Bu fırsatı onlara vermeyeceğiz. Türkiye'nin bir karış toprağını onlara vermeyeceğiz. Bizim hiç kimsenin bir toprağında gözümüz yok. Bizi rahat bırakın. Orta Doğu'da da Irak, Suriye'yi böldünüz, Afrika ülkelerini iflah ettirmediniz, Filistin'i paramparça ettiniz ama Türkiye'yi böldürtmeyeceğiz. Türkiye sizin bildiğiniz ülkeler gibi değil. Biz çevremizdekileri ülkemizde misafir ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bizim topraklardan gidecek bir yerimiz yok. Biz bu topraklarda savaşırız, canımızı veririz ama bir karış toprağımızı vermeyiz, bunu herkes böyle bilsin. CHP'yi eleştiren Demiröz, "Olayları görüyorsunuz. Kim kiminle beraber, kimin eli kimin cebinde. CHP, HDP'nin kuyruğuna yapışmış. Saadet Partisi de İYİ Parti de onlarla birlikte hareket ediyor ve milletimizden oy istiyorlar. Kardeşlerimiz, bunları anlatmama gerek yok, sizler her şeyi daha iyi görüyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Gecenin sonunda Batmanlılarla projelerini paylaşan Cumhur İttifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, 31 Mart yerel seçimlerinde Batmanlılardan destek ve dua istedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL