Kandil gecesi dolayısıyla Kuran-ı Kerim tilaveti ve semazen gösterisiyle başlayan gecede sahneye ilk olarak AK Parti Gençlik kolları Başkanlığı görevini yürütürken Meclis üyesi Adayı gösterilen Serdar Duran çıktı.

Davetlileri ve Hemşerilerini selamlayarak sözlerine başlayan Meclis üyesi Adayı Serdar Duran, Rabbim bana genç yaşta AK Gençliğe başkanlık yapmayı nasip etti. Şimdi ise Sizler destek verişeniz Zeytinburnu Meclisinde Ömer Başkanımızın Önderliğinde Sizi en güzel şeklide temsil etmenin gayreti içinde olacağız. Fethinden bu yana Diyarbakır, coğrafyamızda İslam'ın hep bayraktarlığını yaptı. Bu zaferlerimizde Türk, Kürt ve Zaza kardeşlerimizin gerçekten çok büyük payı, çok büyük emeği vardır. Doğudan batıya tüm Anadolu'nun kapılarını İslam'a açan Malazgirt Savaşı'nda Sultan Alparslan'ın yanında, Haçlı ordularını Kudüs'ten söküp atan Selahaddin Eyyubi'nin yanında hep bu coğrafyanın mert insanları vardı. İşte şimdi o mert insanlar ile beraber İnşallah hep birlikte ülkemizi 2023'e taşıyacak iradeyi ortaya koyacağız. Hep birlikte evlatlarıma huzurlu ve müreffeh bir gelecek inşa edeceğiz. Hep birlikte güçlü ve büyük Türkiye'ye omuz vereceğiz diyerek sözlerini tamamladı. 
Zeytinburnu Meclisinde Diyarbakırları temsil etmek için yola çıkan bir başka meclis üyesi adayı Mahmut Yeşilbudak ise Diyarbakır’ın dinlerin ve dillerin medeniyeti olduğunu, Zeytinburnu’nda AK Parti Bayrağını yeniden Zeytinburnu burçlarında dalgalandırmak için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarından kimsenin şüphesi olmasın dedi. 

Meclis üyelerinin ardından kürsüye Cumhur İttifakının Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy çıktı. Coşkulu geceden dolayı Diyarbakırlılarla ve gençlere teşekkür eden Arısoy seçilmesi halinde hayata geçireceği bazı projeler Diyarbakırlarla paylaştı. 

7 gün 24 saat Zeytinburnuluların kalplerine girmeye çalışacağını ifade eden Arısoy, "25 başlık altında başlamış ve başlatılacak projelerimizi açıkladık. Tramvay yolunun İBB ile birlikte yer altına alınmasından Zeytinburnu'nda otopark ihtiyacının karşılanması için çalışılmış, projelendirilmiş otopark projeleriyle, Zeytinburnu stadyumumuzla, yeni taziye evimizle, millet bahçemizle hep birlikte Zeytinburnu'nu daha güzel daha aydınlık insanların şehri haline getireceğiz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın" dedi.

Gecenin sonunda Diyarbakırlılar Dernek Başkanı Metin Gönültaş Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’a Hemşerilerine Listesinde yer verdiği için, Zeytinburnu Meclis üyesi Emin Yüce’ye ise 5 Yıldır Mecliste Diyarbakır Halkının sesi olduğu için birer teşekkür plaketi takdim etti. Gece toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL