Gecede kısa birer konuşma yapan Zeytinburnu Meclis Üyesi ve aynı zamanda yeniden aday olan Sami Yapar ve Meclis üyesi Adayı Muhammed Kaynar, Zeytinburnu’nun 20 yılda AK Parti Belediyeciliği ile çağ atladığını tüm bu hizmetlerin kesintiye uğramaması için 31 Mart Yerel seçimlerinin çok önemli olduğunun altını çizdiler. Yapar ve Kaynar Hizmet Belediyeciliğinin AK Parti’nin işi olduğunu yerel seçime gidildiğini aslına bu seçimde projelerinin konuşulması gerektiğini fakat gelinen noktada Cumhur İttifakının karşısına kurulan ittifakın ülkemizi beka meselesiyle karşı karşıya bıraktıklarına vurgu yaptılar. 31 Mart Akşamı için Zeytinburnu Adayı Ömer Arısoy’a destek isteyen Kastamonulu adaylar gecede kendilerini yalnız bırakmayan hemşerilerine teşekkür etiler. 

Kastamonularla projelerini paylaşan Cumhur İttifakı Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, “Yedikule Mermer Kule’den Topkapı’ya kadar uzanan kara surlarının bakım ve aydınlatması, bostan alanlarının yeniden düzenlenmesi yapılacak. Tarihi bostanlar ekoturizme uygun hale getirilecek. Damarları buz yürekleri ateş olan gençlerimizi ‘Zeytinburnu Buz Pisti’ne bekliyoruz. Yeni yıldızlar yeni şampiyonlar çıkarmak için antrenman sahası, kulüp tesisi, kütüphane, kafeterya, yemekhane, yatak odaları, seyirci, oyuncu bölümleri ve otoparkıyla İstanbul’un en büyük buz pisti ilçemizde hizmete açılacak.”

 “Millet bahçesi ile Zeytinburnu kent parkına kavuşacak” diyen Arısoy, “Millet bahçesi projesi ile askeri lojmanlardan boşalan 94 bin metrekare alan kamuya kazandırılacak. Ayrıca, bir zamanlar İstanbul sanayiinin en önemli bölgelerinden biri sayılan Çırpıcı Çayırı’ndaki eski tekstil fabrikaları şehrimize millet bahçesi olarak hizmete açılacak. İçerisinde, millet kıraathanesi, kütüphane, ortak çalışma alanları, konferans salonu, atölye alanları, yönetim ofisleri, sergi salonu ve müze olması planlanan ‘Çırpıcı Millet Bahçesi’ projesi 51 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek” şeklinde konuştu.

Yeni dönemle birlikte Çırpıcı Deresi’nde düzenlemelerin yapılacağını vurgulayan AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, “Dere uzunluğu 5 kilometre olup peyzaj proje alanı 448 bin 600 metrekareyi bulmaktadır. Projenin İBB işbirliğiyle yapılması ile birlikte dere ve çevresinde biyoçeşitliliğin ve su kalitesinin artırılması, yaya erişiminin sağlanması, tarihi kültürü yaşatılması, ekolojik döngüye katkı sağlanması, sürdürülebilir bir çevre oluşturulması hedefliyoruz” diye konuştu.

Gençlik Merkezi ile potansiyelinin farkında bir gençliğin oluşturulacağını belirten Arısoy, “Yıllardır kültür merkezimiz bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezimiz için 58. Bulvar’da yepyeni bir bina inşa ediliyor. Gençlik merkezimizde gençlerimiz iyi düşünülmüş, titizlikle planlanmış projelerle, doludizgin ilerleyen Türkiye’nin hızına ayak uyduracakları bir ortama kavuşacaklar. Gençlik Merkezimiz ayrıca 24 saat açık olacak olan millet kıraathanemiz 245 kişiye hizmet verecek” dedi.

İlçenin İstanbul’un genç nüfusu en yüksek ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Ömer Arısoy, “Eğitimde kapasiteyi arttıracak yeni okullara ihtiyaç olduğunun farkındayız. Okul alanları belirlenerek Zeytinburnu’ndaki okul sayısı artırılacak. 6 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 2 lise olmak üzere 21 yeni okul yapmayı planlıyoruz. Okulların temizliklerine de destek verilecek. Gözbebeğimiz çocuklarımızın daha temiz, sağlıklı tesislere kavuşturulması bizim en önemli önceliklerimizdir” diye konuştu.

Tramvay hattının şehir estetiğine uygun hale getirileceğini belirten Arısoy, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kabataş- Bağcılar tramvay hattının Cevizlibağ ile Turan Güneş Caddesi arasındaki kısmı yer altına alınacak. Marmaray hattı çevre düzenlemesiyle sahile kesintisiz erişim sağlanacak. Marmaray’ın Zeytinburnu ilçemizden geçen bölümünün üzeri büyük ölçüde kapatılarak yeşil alan olarak düzenleniyor. Bisiklet ve yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları, fitness alanı ve meydanlarla süslenecek” dedi.

Otopark sorunu bulunduğunu ifade eden Arısoy, “4 büyük otopark sistemi kuracağız. Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yapılacak otoparklarımız var. Zeytinburnu yeni stadyum projesinin altında 2 bin 200 araç kapasiteli otopark inşa edeceğiz. Batı Trakya Spor Kulübü Tesisleri’nin altına 305 araç ve 80. Yıl Cumhuriyet Parkı altına 377 araçlık otoparklarımız olacak. Yine, Litros yolu yanına 451 araç kapasiteli 3 katlı otopark inşa edilerek vatandaşların hizmetine sunulacak” şeklinde konuştu.

AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, “Zeytinburnu’na yakışan stadyum için harekete geçiyoruz. Zeytinburnu Stadyumu, yenilenerek ilçemize yakışır bir spor kompleksine dönüştürülecek. Sağlıklı bir Zeytinburnu için kadınlara özel spor merkezlerinde eğitimli ve tecrübeli eğitmenler eşliğinde kardiyodan aletli platese kadar pek çok imkan kadınlarımızın elinin altında olacak. Restorasyonu yapılan Merkezefendi ve Seyitnizam camileri gibi iki eşsiz örnekten sonra Zeytinburnu Millet Camii ile Zeytinburnu, huzur ve güzelliğin şehri olmak yolunda büyük bir adım daha atmış olacak” şeklinde konuştu.

Gecenin sonunda Meclis Üyesi Adayı Sami Yapar Başkan Adayı Arısoy’a hediye takdim etti. Gece toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL